$
שווקי חו"ל

נעילה מעורבת באסיה: ניקיי ירד ב-0.7%

האנג סנג נחלש ב-0.6%, שנגחאי עלה ב-0.4%; ברקע למסחר: דבריו של מזכיר המדינה האמריקאי אתמול כי ארה"ב תמצה את הדין עם סוריה

סוכנויות הידיעות 12:4927.08.13

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת, על רקע הירידות שנרשמו אמש בוול סטריט.

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי

 

ארה"ב קובעת סופית - אסד השתמש בנשק כימי, התגובה תבוא: מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, אמר אתמול בערב כי אין ספק שטבח כימי אכן התרחש בשבוע שעבר בפרברי דמשק, כפי שדיווחו פעילי אופוזיציה בסוריה. זו הפעם הראשונה שממשל אובמה מאשר רשמית שטבח כזה התרחש, והעובדה שכעת הוא משוכנע בכך מגדילה את הסיכויים לתגובה צבאית אמריקאית.

 

 צילום: בלומברג

לארי סאמרס ימונה לתפקיד יושב ראש הפדרל ריזרב במקומו של בן ברננקי. כך עולה מדיווח של CNBC המצטט מקור המורב לנשיא ברק אובמה. סאמרס, שר האוצר האמריקאי בתקופת הנשיא לשעבר ביל קלינטון ואחד מקובעי המדיניות הכלכלית המשפעיים ביותר בשני העשורים האחרונים בארה"ב, הגיע לפני כחדשיים לוועידת הנשיא בירושלים כאורח יום עיון חגיגי שערך בנק ישראל לכבוד הנגיד היוצא פרופ' סטנלי פישר.

 

עוד ברקע למסחר, דבריו של שר האוצר האמריקאי, ג'ייקוב לו, לפיהם ממשלת ארה"ב תגיע לתקרת החוב שלה באמצע אוקטובר, ולפיכך לא תוכל ללוות כסף ולשלם את התחייבויותיה. זאת במידה שהקונגרס לא יצביע על העלאת התקרה. עד כה סברו חלק מהאנליסטים כי הדבר לא יקרה עד אמצע נובמבר.

 

x