$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אנדבנק במגעים לרכוש 50% מאלפא פלטינום

הבנק מאנדורה בוחן לרכוש מידי קבוצת פורום של עמי סגל 50% מבית ההשקעות לפי שווי של 40 מיליון שקל

ניר צליק 08:0422.08.13

 צילום: shutterstock

 

קבוצת פורום של עמי סגל מנהלת מגעים למכירת 50% מבית ההשקעות אלפא פלטינום לאנדבנק, בנק מאנדורה, לפי שווי של 40 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

אנדבנק, שהוקם ב־1930, הוא בנק פרטי המנהל נכסים בשווי 20 מיליארד דולר. אלפא פלטינום מנהל כ־2.3 מיליארד שקל בקרנות נאמנות. הכלכלן הראשי של בית ההשקעות הוא שלמה מעוז, שיש לו גם אחזקות באלפא פלטינום.

 

אחת הפעילויות הבולטות של אלפא פלטינום היא בתחום הפמילי אופיס, ניהול כספים של משפחות עשירות. בית ההשקעות מתכנן עבורן את ההשקעות לטווח הארוך ומסייע גם בפתיחת חשבונות מחוץ למדינת ישראל. בנוסף, לאלפא פלטינום יש פעילות ניהול השקעות באינטרנט דרך הון ליין, פלטפורמה שבאמצעותה הלקוחות מנהלים באופן עצמאי את השקעתם וכך חוסכים בדמי הניהול.

 

מערכת הון ליין בודקת את מאפייני התיק של החוסך, ובאמצעות ועדת השקעות ומערכת טכנולוגית בוחנת את תיקי החיסכון ושולחת להם המלצות לפעולות בתיק.

 

קבוצת פורום הוקמה ב־1993 בידי עמי סגל, והיא כוללת עשרות חברות מתחומי הפיננסים, הטכנולוגיה והתקשורת, ובהן בית ההשקעות אלפא פלטינום, הון ליין, פורום מובייל וזברה טכנולוגיות. הקבוצה השיקה לאחרונה פעילות סלולרית בתחום MVNO עבור מפעילים וירטואליים.

 

הקבוצה ביצעה השקעות רבות גם בשוק ההייטק, ישירות או באמצעות קרנות שהיא מנהלת, ובהן קרן 34 וונצ'רס המורכבת מיוצאי 8200. כמו כן, לקבוצה כמה אחזקות בשוק התוכנה, התקשורת ואבטחת הנתונים. קבוצת פורום מעסיקה יותר מ־100 עובדים, מתוכם כ־80 בארץ במשרדיה ברעננה, בפתח תקווה וברמת גן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x