$
בורסת ת"א

חוזה ענק בין כנפיים לחיל האוויר: תתחזק את מטוס ה"לביא" במשך 23.5 שנים

שותפות הבת (100%) כנפי תחזוקה, שמתחזקת כיום את מטוסי העיט (סקייהוק) התקשרה בהסכם עם התעשייה האווירית לתחזק את מטוס האימון החדש של חה"א כקבלן משנה בהיקף כולל של כ-600 מיליון שקל

אסף גילעם 14:0928.07.13
חברת כנפיים שבשליטת משפחת בורביץ' הודיעה היום (א') כי כנפי תחזוקה, שותפות מוגבלת בבעלותה המלאה (100%) התקשרה בהסכם עם התעשייה האווירית, להענקת שירותי אחזקה בבסיסי חיל האוויר למטוס הלביא, בהיקף כולל של כ-600 מיליון שקל. כנפי תחזוקה תשמש כקבלן משנה של התעשייה האווירית, במסגרת השירותים אשר יינתנו על ידי התעשייה האווירית למשרד הביטחון.

 

ההסכם החדש מחליף בעצם הסכם נוכחי דומה של החברה. כבר היום כנפי תחזוקה מתחזקת את מטוסי העיט (סקייהוק) לאימון מתקדם של חיל האוויר, אותם צפויים להחליף מטוסי הלביא, במסגרת הסכם קודם מ- 2005.

 

ההסכם הינו תקופה של 23.5 שנה, מתוכה 3.5 שנים שמהווים את "תקופת ההתארגנות" ו-20 שנה הנותרות למתן השירותים עם מסירת המטוסים הראשונים בישראל.

 

 צילום: בלומברג
בנוסף להסכם תחזוקת הלביא שיחליף את העיט, כנפי תחזוקת מספקת שירותי תחזוקה למטוסים נוספים של חיל האוויר, כקבלן משנה של התעשייה האווירית, במסגרת הסכם מ- 2008 הצפוי להסתיים בסוף 2016.

 

כנפיים הינה חברת אחזקות שבשליטת משפחת בורוביץ ופויו זבלדוביץ (87.7%) הפועלת בתחום התעופה באמצעות שליטה באל על – (39.3%), שם היא פעולת כיום להכנסתה של קרן פימי.

 

הזרוע השנייה של כנפיים היא פעילות החכרת מטוסים באמצעות גלובל ליסינג הפרטית (100%). בנוסף לשתי הפעילויות המרכזיות, לכנפיים פעילויות נוספות בתחום בהיקפים קטנים יותר: שירותי קרקע ושירותים נלווים באמצעות QAS (50%) וכאמור שירותי תחזוקה מקצועיים לטייסות חיל האוויר באמצעות כנפי תחזוקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x