שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

המט"ח נחלש: הדולר היציג איבד 0.2% ונקבע על 3.63 שקלים

היורו ירד ב-0.3% ל-4.73 שקלים; כלכלני FXCM: "רבים בשוק מעריכים כי פרנקל לא יישם מדיניות התערבות אגרסיבית כפי שהוציא לפועל פישר, ועל כן השוק נמצא במצב של המתנה"

מיקי גרינפלד 15:5602.07.13

ממשיכה התנודתיות בשוק המט"ח: לאחר העלייה של אתמול, היום (ג') שב המטבע האמריקאי למגמת היחלשות: הדולר היציג ירד ב-0.2% ל-3.63 שקלים. היורו היציג איבד 0.3% ל-4.73 שקלים.

 

יעקב פרנקל. ממתינים. יעקב פרנקל. ממתינים. צילום: עמית שעל
 

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות מסביר את התנודתיות, בין השאר, במצב הגיאופוליטי במזרח התיכון: "אמש התחזק הדולר בזירה המקומית על רקע האירועים במצרים ואילו היום בצל היצעי מט"ח מצד יצואנים בתחילת החודש הקלנדרי והאולטימטום שהעמיד הצבא המצרי לצדדים הדולר שב ונחלש. נוכל להסיק מכך שהמתיחות הפוליטית במצרים תורמת לבלימת הייסוף בשער השקל. להערכתנו, הדולר צפוי להמשיך ולנוע בטווח הקצר בתחום שערים של 3.58-3.66 שקלים", אמר פריימן.

 

כלכלני FXCM מציינים כי השוק מושפע מהציפייה וחוסר הוודאות לקראת תחילת כהונתו של יעקב פרנקל כנגיד: "הדולר-שקל פתח את השבוע ללא כיוון ברור והוא נסחר באזור האמצע של הטווח שבין 3.60 ל-3.65. פריצה של אחת הרמות הללו צפויה ליצור מומנטום חזק לאחד הכיוונים. על פי תמונת המצב הטכנית, הסבירות הגבוהה יותר היא לפריצה כלפי מעלה, מעל 3.65 ולעבר השיא ב-3.719, ואולם נראה שסימני השאלה שנובעים ממינויו של יעקב פרנקל לנגיד בלמו את המומנטום החיובי של הדולר-שקל", אמרו ב-FXCM, והוסיפו כי "רבים בשוק מעריכים כי פרנקל לא יישם מדיניות התערבות אגרסיבית כפי שהוציא לפועל פישר, ועל כן השוק נמצא במצב של המתנה".

 

בעולם הדולר נחלש מול מרבית המטבעות המרכזיים, על רקע נתוני מקרו טובים שפורסמו אתמול. "השוק נמצא ללא ספק בתקופת מעבר, כאשר המשקיעים מנסים להתנתק בהדרגה מהתלות בהרחבה הכמותית של הבנק הפדרלי", אמרו כלכלני FXCM.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x