שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סקיילקס מקטינה את היקף ההנפקה ולוקסנבורג מנסה להציל את ההשקעה בסאני

לפידות של לוקסנבורג מחזיקה באג"ח של סאני, וכדי למנוע קשיי פירעון אצלה הזרימה ביקוש לכשליש מההנפקת החברה הבת סקיילקס

אסף גילעם 08:1716.06.13

חברת האחזקות סקיילקסשבשליטת אילן בן־דב בדרך להשלמת גיוס של 135 מיליון שקל בהנפקה פרטית של אג"ח. החברה, שתכננה במקור לגייס 200 מיליון שקל, דיווחה בסוף השבוע כי תקטין את היקף ההנפקה - וזאת לאחר שביום חמישי קיבלה תוצאות ראשונות של מכרז ההנפקה הפרטית למשקיעים מסווגים ולכמה משקיעים פרטיים. המכרז צפוי להסתיים היום.

תנאי האג"ח שהציעה סקיילקס כללו אג"ח, במח"מ לארבע שנים, יישא ריבית של 9% צמוד למדד, כשהרוכשים קיבלו ביטחונות של מניות פרטנרבגובה של 160% מהסכום. למרות הביטחונות הנכבדים, מרבית הגופים המוסדיים נעדרו מן ההנפקה, על רקע מעורבותו של בעל השליטה בהסדרי חוב קודמים וקיימים בסאני ובטאו.

 

מי שכן הזרים ביקוש להנפקה היתה חברת לפידות שבשליטת יעקב לוקסנבורג. לפידות הנה המחזיקה הגדולה באג"ח סאני, לאחר שרכשה במהלך 2012 כשליש מהיקף הסדרות של סאני. סאני נמצאת כיום במו"מ מול נושיה, כשהנכס העיקרי שלה הוא אחזקתה בחברה־הבת (78.7%) סקיילקס. סקיילקס מחזיקה בפעילות יבוא מכשירי סמסונג וכן כ־16% ממניות חברת התקשורת פרטנר. על פי ההערכות, האינטרס מאחורי המהלך של לוקסנבורג הוא למנוע מצב שבו סקיילקס תעבור לשליטת נושיה וכתוצאה מכך לסאני, החברה־האם, לא יהיו מקורות מהותיים לשירות חובותיה.

 

משקיעה מפתיעה נוספת בהנפקה היא חברת קפיטל פוינט המשקיעה בחברות ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי וחיפושי נפט וגז. החברה דיווחה בסוף השבוע כי הדירקטוריון אישר השקעה של 3.2 מיליון שקל בהנפקה, כשבמקביל בכירים בחברה עשויים להשקיע בחברה מכספם הפרטי.

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

סקיילקס מחזיקה בהערת "עסק חי" בדו"חותיה, עקב קשיים הצפויים לה בעמידה בתשלומי החוב בשנתיים הקרובות. כדי להתמודד עם מצבה הכלכלי, סקיילקס מקדמת מהלך של "רה־ארגון ההון" באמצעות הנפקת הסדרה החדשה, שצפויה, כאמור, להסתיים היום וכן תיקון שטר הנאמנות של אג"ח 1, כך שלחברה תהיה אופציה לדחות את תשלום הקרן משנת 2014 לשנת 2018 תמורת פיצוי בריבית ומתן בטוחות.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המהלך הזה מצריך אישור בית משפט להסדר תחת סעיף 350 בחוק החברות. בית המשפט מינה בשבוע שעבר את רו"ח אריה עובדיה למומחה לבדיקת ההסדר, והאחרון צפוי להגיש את מסקנותיו בעוד חודש וחצי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x