$
בורסת ת"א

כלל פיננסים לא מחכה לגזר הדין: תובע את אריה לנצברג

בית ההשקעות ושותפיו בחברת הברוקראז' תובעים את סוחר הנוסטרו, שרשות ני"ע חושדת כי גרף רווחים אסורים על בסיס מידע מחדר המסחר

רחלי בינדמן ויצחק דנון 09:1009.05.13

 צילום: shutterstock

 

בית ההשקעות כלל פיננסים ושותפיו בכלל פיננסים ברוקראז' (חבר הבורסה של כלל פיננסים), יובל בן זאב, רונן ויסברג ונאור אל חי, תובעים את מנהל הנוסטרו של בית ההשקעות אריה לנצברג. במסגרת חקירת רשות ני"ע נמצא לכאורה כי בשנים 2008–2013 השתמש לנצברג במידע שקיבל מחדר המסחר של כלל, עת עבד בו כסוחר, ומאוחר יותר במידע שקיבל כמנהל פעילות הנוסטרו כדי לבצע עסקאות על בסיס אותו מידע.  

נטען כנגד לנצברג כי השתמש במידע שקיבל על עסקאות גדולות שביקשו לקוחות מוסדיים לבצע בנייר ערך מסוים כדי להקדים ולרכוש את נייר הערך הרלבנטי. כך נהנה לנצברג לכאורה מעליית נייר הערך שהגיעה בעקבות הרכישות ונגס ברווח של הגוף המוסדי.

 

כלל פיננסים ושלושת מנהלי הברוקראז' טוענים בתביעה כי נגרמו להם נזקים רבים וכבדים בעקבות מעשיו לכאורה של לנצברג. לטענתם, דפוס הפעולה של לנצברג גרם לו ולחבריו לגרוף רווחים מובטחים אסורים על חשבון הלקוחות המוסדיים של כלל ועל חשבונה של כלל עצמה. "הנתבעים פעלו בצורה שיטתית ומיומנת תוך שימוש לרעה בידע מוקדם של לנצברג על אודות מדיניות המסחר בבורסה", נטען בכתב התביעה. זאת אף על פי שכאמור לא ברור כיצד יודעים השלושה כי אמנם לנצברג ביצע את המעשים האמורים, כאשר הוא כרגע רק בגדר חשוד.

 

בימים אלו מנהל כלל פיננסים מגעים עם בנק ירושלים למכירת חבר הבורסה שלו. אם אמנם תירשם ירידה חדה בהכנסות פעילות הברוקראז' כתוצאה מנטישת לקוחות בעקבות אובדן אמון בגוף, יציאתה של העסקה לפועל מוטלת בספק. במקביל עשוי כלל פיננסים לעמוד בפני תביעה ייצוגית מצד לקוחות שיטענו כי נפגעו מפעולותיו של לנצברג. לדברי כלל פיננסים, על פי החשדות, לצורך הסוואת הרווחים שגרפו הנתבעים על חשבונו, הם רכשו ומכרו מניות באמצעות תשעה חשבונות על שם מקורבים שלהם, וגם אם יוטלו עיקולים זמניים על חשבונות שבבעלותם, לא יהיה בכך כדי לכלות את כל כספם, לראייה הנתבע רכש נכסי נדל"ן בחו"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x