בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אלווריון מוכרת את חטיבת ה-WiMax ב-6 מיליון דולר

כפי שנחשף ב"כלכליסט", תעבור החטיבה לידי חברת טלרד של קרן פורטיסמו. מניית אלווריון צללה ב-12%

ניר צליק 18:1623.02.13

אלווריון, ספקית מערכות התקשורת למפעילות סלולריות, תמכור את חטיבת ה־WiMax לחברת טלרד של קרן פורטיסימו בתמורה ל־6.1 מיליון דולר, כפי שנחשף ב"כלכליסט". אלווריון עשויה לקבל 6 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה באבני דרך.

 

חטיבת ה־WiMax הסבה לאלווריון הפסדים של עשרות מיליוני דולרים בשנים האחרונות, על רקע כישלונה של הטכנולוגיה שפיתחה בתחרות מול ה־LTE - טכנולוגיית הדור הרביעי בסלולר שאומצה על ידי התעשיה. ביום רביעי האחרון הודיעה החברה כי היא דוחה את פרסום דו"חות הרבעון הרביעי בשל מגעים מתקדמים למכירת החטיבה. עם מכירת החטיבה תיפרד אלווריון גם מכ־150 עובדים הקשורים לחטיבה, ותעסיק 150 עובדים בלבד. לשם השוואה, בסוף 2007 העסיקה אלווריון יותר מאלף עובדים.

 

טלרד רכשה את החטיבה במטרה לשלב את מוצרי ה־WiMax עם המתגים ומערכות התקשורת שהיא מייצרת, כדי להציע לספקיות הסלולר פתרונות מקיפים יותר.

 

אחד המניעים של אלוווריון למכירת החטיבה היה הירידה בהיקף המזומנים שברשותה, שנכון לסוף הרבעון השלישי הסתכמו ב־15.2 מיליון דולר בלבד, לעומת 68.9 מיליון דולר בסוף הרבעון השלישי של 2011. כעת, תתמקד אלווריון בפעילות שהיא רכשה מוויביון לפני כחצי שנה - שיפור קליטה סלולרית בטווחים קצרים, ופעילות נוספת של שיפור קליטה בתוך מבנים.

 

בעקבות ההודעה נפלה מניית אלווריון בוול סטריט ב־12.3% ושווי השוק שלה נקבע על 31.3 מיליון דולר. מחיר המניה הוא חצי דולר, כך שהחברה אינה עומדת בכללי המסחר של בורסת נאסד"ק, הדורשת מחיר מינימום של דולר למניה, זאת חודשיים בלבד אחרי שהחברה ביצעה איחוד מניות ביחס של 1:10. כעת, השאלה המרכזית היא האם לאלווריון תבצע שוב איחוד מניות או שתוותר ותמשיך להיסחר בת"א ומעבר לדלפק בוול סטריט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x