שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הזהב עלה ב-0.1% ל-1,649.6 דולר לאונקיה על רקע הכרזת ה-G7

החוזים העתידיים על מחיר הנפט עלו ב-0.5% ונסגרו במחיר של 97.51 דולר לחבית אחרי שאופ"ק העלה את תחזיותיו לביקושי הנפט השנה

סוכנויות הידעות 22:0412.02.13
החוזים העתידיים על מחיר הזהב עלו במעט היום (ג') על רקע חולשה בדולר לאחר הודעת ה-G7 בנוגע לשערי החליפין. החוזים למסירה באפריל עלו ב-50 סנט (0.1%) ונסגרו במחיר של 1,649.6 דולר לאונקיה במסחר בניו יורק.

 

החוזים ירדו אתמול ב-1.1% לשפל של חמישה שבועות. שרי האוצר והנגידים של הבנקים המרכזיים במדינות ה-G7 הוציאו הודעה משותפת לפיה הם לא ישתמשו במדיניות כדי להשפיע על שערי החליפין.

 

בהודעה חברות ה-G7 הסכימו כי "לתנודתיות מוגזמת ותזוזות לא שגרתיות בשערי החליפין עשויות להיות השלכות שליליות על הכלכלה והיציבות הפיננסית", והודיעו כי החברות ימשיכו לעקוב אחר שוקי המט"ח וישתפו פעולה לפי הצורך.

 

זהב זהב צילום: איי פי

 

החוזים העתידיים על מחיר נפט עלו היום זה היום השני ברציפות לאחר שקרטל הנפט אופ"ק העלה את תחזיותיו לביקושי הנפט השנה ולקראת נתוני המלאי בארה"ב בהמשך היום.

 

החוזים למסירה במרץ עלו ב-0.5% ונסגרו במחיר של 97.51 דולר לחבית במסחר בניו יורק. הלילה ידווח מוסד הדלקים האמריקאי על נתוני המלאי שלו ומחר תדווח סוכנות האנרגיה על מלאי הנפט.

 

אנליסטים צופים כי הנתונים יראו על עלייה של 2.5 מיליון חביות במלאי הנפט מסוג קרוד בשבוע שהסתיים ב-8 בפברואר.

 

תפוקת הנפט והגז בארה"ב גדלה בקצב כה מהיר – והביקוש יורד במהירות רבה כל כך – שבעוד חמש שנים בלבד המדינה לא תצטרך לרכוש נפט ממדינות אחרות מלבד קנדה, כך לפי מנהל מחקר הסחורות בסיטיגרופ גלובל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x