שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אבשלום פלבר: "גאווה ישראלית, זכינו במתקן ההתפלה הגדול בחצי הכדור המערבי"

הנדסת התפלה שבשליטת כיל וקבוצת דלק חתמה על הסכם להקמת מיזם התפלת מים בארה"ב תמורת 650 מיליון דולר. תתפעל את המתקן 30 שנה

גיא בן סימון 12:1106.01.13

חברת הנדסת התפלה (IDE) שבבעלות קבוצת דלק (59%) וכיל (50%) חתמה על חוזה בהיקף 150 מיליון דולר עם מיזם התפלה מהגדולים בארה"ב לתכנון ולהספקת ציוד עבור המתקן שיוקם בקרלסבאד, קליפורניה ויהיה מתקן ההתפלה הגדול ביותר במדינה.

 

אבשלום פלבר מנכ"ל IDE אבשלום פלבר מנכ"ל IDE צילום: סיון פרג'

 

IDE המנוהלת על ידי אבשלום פלבר, חתמה בנוסף על חוזה בהיקף 500 מיליון דולר עם Poseidon Resources, לתפעול ותחזוקת המתקן למשך 30 שנה. הקמתו של מתקן ההתפלה תחל ב-2013 והוא צפוי להפיק עד 200 אלף קוב מי של שתיה ביום ב-2016.

מה דעתך על מניית כיל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
4% 66% 30%

 

"זכינו במתקן התפלה הגדול בחצי הכדור המערבי. מדובר קודם בגאווה ישראלית שחברה מקומית מבילה הפרויקט כזה גדול בארה"ב. מדובר בפרויקט המסמל את תפקת המים הגוברת בדרום ארה"ב. יש פוטנציאל לתוכניות בשלבים שונים של פיתוח שסביר שייצאו לפועל בעתיד", אמר אבשלום פלבר, מנכ"ל החברה בשיחה עם "כלכליסט". "מדובר בתפעול ל-30 שנה. אנחנו חלק מעסקת ההקמה המבוצעת על ידי קבלן אמריקאי. אנחנו אלא שאחראים לכך שהפרויקט יפיק מים כמתוכנן".

 

IDE מתמחה בפיתוח, תכנון, הקמה ותפעול של מתקני התפלת מי ים ושל פתרונות לטיפול במים תעשייתיים. בעזרת הטכנולוגיות שלה בתחום התרמי והממברני, IDE מספקת כיום תפוקה כוללת של למעלה מ-2.3 מיליון קוב מים איכותיים ביום, עבור מגוון רחב של שימושים לצרכים שונים כולל מי שתיה, מים ל לתעשיות הנפט והגז, הכרייה, מתקני הזיקוק, תחנות הכוח ועוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x