שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מנכ"ל אזורים: "הוצאת מגדל משמחת את משקיעי החברה"

אזורים תרכוש ממגדל את חלקה בחברה־הבת אזורים בניין ב־137 מיליון שקל. במקביל, האסיפה אישרה את עסקת בעלי העניין של הרשי פרידמן

אסף גילעם 08:0402.01.13

חברת אזורים שבשליטת הרשי פרידמן (64%) דיווחה אתמול על חתימת הסכם עם חברת מגדל לרכישת מניותיה של האחרונה בחברות־הבנות אזורים בניין וא.ח.ל.ר (המהוות 9% מההון המונפק של כל אחת מהחברות) בתמורה ל־136.6 מיליון שקל, וביטול האופציה שניתנה למגדל להגדלת אחזקתה בחברות. מגדל רכשה את המניות והאופציה בינואר 2010 תמורת כ־100 מיליון שקל.

 

אזורים הודיעה כי היא בוחנת גיוס הון או חוב למימון רכישת חלקה של מגדל. אף שמדובר בעסקת בעלי עניין לכאורה, שכן מגדל מחזיקה ב־6.15% מהון המניות של אזורים, ל"כלכליסט" נודע כי בבדיקה משפטית שביצעה החברה עלה כי מאחר שאין למגדל עניין אישי כבעלת מניות בעסקה, החליטה אזורים כי לא נדרש אישור נוסף מבעלי המניות.

 

הרשי פרידמן הרשי פרידמן

 

במקביל, באסיפה הכללית שנערכה ביום ראשון אישרו בעלי מניות המיעוט את עסקת בעלי העניין במסגרתה תמוזג פעילות הנדל"ן של הרשי פרידמן בישראל בחברת אזורים. אזורים תמזג לתוכה את פעילותה של חברת סטרונגאינפו תמורת כ־126 מיליון שקל. הצעתו המקורית של פרידמן נתקלה בסדרת דרישות מחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, שסירבה לאשרה במתכונתה המקורית. אזורים נענתה לכלל דרישות אנטרופי ופרידמן אף העניק הנחה של 5 מיליון שקל לעסקה.

מה דעתך על מניית אזורים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי העסקה, פרידמן יעמיד לאזורים אשראי לביצוע העסקה שיומר להון מניות במסגרת הנפקת זכויות שתבוצע בקרוב. אזורים מעוניינת לגייס בהנפקת זכויות סך של כ 250 מיליון כאשר פרידמן ישתתף בה לפי חלקו והשאר יגויס מהציבור. בכך, למעשה, פרידמן יכניס לחברה נכסים בשווי של 126 מיליון שקל, ויזרים 34 מיליון שקל נוספים בהנפקה. המהלך צפוי להגדיל את ההון העצמי של חברת אזורים מסכום של כ־380 מיליון שקל לכ־630 מיליון שקל.

 

בעקבות שתי העסקאות הנ"ל, אישר דירקטוריון החברה תוכנית ארגון מחדש במסגרתה תרוכז כלל פעילות המגורים של אזורים תחת חברה אחת.

 

מנכ"ל אזורים אופיר גרינברג הסביר בשיחה עם "כלכליסט" כי העסקה להכנסת הנכסים של פרידמן לחברה, תשים אותנו עם הון עצמי בשורה הראשונה בענף יחד עם הקנייה של מגדל, שפותרת את הזרימה של הכספים בחברה. הוצאת מגדל משמחת את בעלי האג"ח ואת בעלי המניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x