$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הממונה לשעבר על הגז יעקב מימרן מייעץ לרפובליקה הדומיניקנית

מימרן מונה לפני כמה שבועות ליועץ מקצועי לממשלת הרפובליקה הדומיניקנית לענייני רגולציה בתחום חיפושי הגז והנפט

לירוי פרי 09:0924.12.12

ד"ר יעקב מימרן, הממונה לשעבר על ענייני הגז והנפט במשרד התשתיות, מפלס את דרכו בשוק הפרטי. ל"כלכליסט" נודע כי מימרן מונה לפני כמה שבועות ליועץ מקצועי לממשלת הרפובליקה הדומיניקנית לענייני רגולציה בתחום חיפושי הגז והנפט. הממשלה המקומית החליטה לבחון חיפושים בשטחי המים הנרחבים של המדינה, המשתרעים על כ־400 אלף קמ"ר.

 

יעקב מימרן יעקב מימרן צילום: חיים צח

 

במקביל נשכר מימרן, שהיה אחד מחברי ועדת ששינסקי לבחינת תמלוגים ממשאבי טבע בישראל, לשמש כיועץ בתחום האנרגיה עבור צמד אנשי העסקים דן מור ואילון ברוך. מור וברוך הם בעלי השליטה בקבוצת הנדל"ן והפיננסים הפרטית אסיה גרופ. בישראל שולטת אסיה גרופ בחברת אסיה פיתוח הציבורית, העוסקת במסחר בשלדים בורסאיים ובזכיינית ליין המטבחים והריהוט של ג'ורג'יו ארמאני בישראל - ארמאני קאזה. בנוסף, אסיה פיתוח שותפה לשליטה באולטרה אקוויטי (יחד עם סוחר השלדים ירון ייני), שנכנסה לאחרונה לתחום הגז והנפט תוך הישענות על שירותי הייעוץ של מימרן.

 

אולטרה אקוויטי הגישה לאחרונה בקשה לקבלת רישיון לחיפוש נפט וגז ברמת הגולן. ​​כמו כן, השקיעה לאחרונה החברה כ־11 מיליון שקל במניות שמן גז ונפט, חברת החיפושים שהחלה החודש את קידוח הנפט ים 3 מול חופי אשדוד. את ההשקעה ביצעה אולטרה אקוויטי באופן ישיר, וכן דרך השקעה עקיפה במניות אדן אנרגיה.

 

מימרן פרש מתפקידו בסוף מאי 2011, ולכן חלה עליו תקופת צינון של שנה, בטרם היה יכול לעבוד עם חברות שעליהן פיקח בתקופת כהונתו כרגולטור. בשיחה עם "כלכליסט" הדגיש מימרן כי "ליתר בטחון, שמרתי על תקופת צינון ארוכה ממה שנדרש ממני. רק בחודשים האחרונים התחלתי לייעץ לכמה חברות בכל הנוגע לרגולציה בחיפושי גז ונפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x