בורסת ת"א

קרנות הנאמנות: ירידה של 80% בגיוסים בשבוע שעבר ל-190 מיליון שקל

כך לפי סיכום של מיטב לתעשיית הקרנות. הירידה נבעה בעיקר מפדיונות של 760 מיליון שקל בקרנות הכספיות; המשקיעים הגדילו את החשיפה למניות: הקרנות המנייתיות גייסו בשבוע שעבר 90 מיליון שקל

מעין מנלה 13:0116.12.12
בשבוע שעבר חלה ירידה של 80% בגיוסים בתעשיית קרנות הנאמנות ל-190 מיליון שקל בלבד, כך לפי כלכלני מיטב בית השקעות. זאת לאחר שאת השבוע הראשון של דצמבר תעשיית קרנות הנאמנות פתחה את בסערה עם גיוסים של מיליארד שקל. 

הירידה החדה בגיוסים נובעת, לפי כלכלני מיטב, בעיקר מפדיונות כבדים בקרנות הכספיות בהיקף של 760 מיליון שקל.

 

בקרנות המסורתיות חלה ירידה של 15% בקצב הגיוסים לעומת השבוע שעבר ל-950 מיליון שקל. המשקיעים המשיכו להגדיל את החשיפה לקרנות הקונצרניות אשר גייסו 330 מיליון שקל. עם זאת, לפי מיטב חלה ירידה של 30% בקצב הגיוסים בקרנות הקונצרניות לעומת השבוע הקודם.

 

המשקיעים הגדילו את החשיפה למניות כאשר הקרנות המנייתיות גייסו בשבוע שעבר 90 מיליון שקל, מתוכם שני שלישים לקרנות מניות ישראל – הגיוס השבועי הגדול ביותר מתחילת השנה.

 

ירידה בגיוסים בתעשיית הקרנות ירידה בגיוסים בתעשיית הקרנות צילום: שאטרסטוק

 

קרנות אג"ח כללי הציגו את השבוע החזק ביותר שלהן השנה והיו בראש המגייסות בשבוע שעבר עם גיוסים של 340 מיליון שקל. בקרנות אג"ח מדינה, לפי מיטב, חלה עלייה של 20% בקצב הגיוסים ונוספו לנכסיהן 250 מיליון שקל, זאת לאחר שאגרות החוב הממשלתיות הציגו בשבוע שעבר מגמה חיובית.

 

נכון לסוף השבוע שעבר תעשיית הקרנות מנהלת  כ-170.4 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x