$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יאיר שני מונה למנהל ההשקעות של קרנות אי.בי.אי

מדובר במינוי ראשון של אורי בן דב שהחל את תפקידו כמנכ"ל לפני כחודש לאחר שהחליף את עודד גל

רחלי בינדמן 17:0508.11.12

סבב שינויים בבית ההשקעות אי.בי.אי. ל"כלכליסט" נודע כי המנכ"ל הטרי של חברת הקרנות, אורי בן דב מבצע מינוי משמעותי ראשון - יאיר שני, מנהל ההשקעות הראשי של דש ימונה למנהל ההשקעות הראשי של קרנות הנאמנות של אי.בי.אי.

בן דב החל את תפקידו לפני כחודש כשהחליף את המנכ"ל הותיק והמוערך עודד גל. שני, נחשב למנהל השקעות ותיק ומוערך מאד ובן דב גייס אותו לאחר שעבד לצידו בעת שבן דב שימש כמנכ"ל חברת תעודות הסל אינדקס שבבעלות דש.

 

גיוסו של שני מגיע בין השאר על רקע המיזוג המתגבש בין בית ההשקעות דש ומיטב שצפוי להוביל לעזיבה של בכירים רבים בשני הבתים. עם זאת, המגעים עם שני מתנהלים כבר תקופה ארוכה , זאת כשבדש-מיטב טרם קיבלו החלטות סופיות לגבי צוות ההנהלה שיישאר וזה שילך.

 

שני יחליף את יואב קפלן שעזב יחד עם גל על רקע חוסר הסכמות עם הבעלים של בית ההשקעות ועם המנכ"ל עדו קוק. עוד נודע ל"כלכליסט" כי אנליסט הנדל"ן הותיק של אי.בי.אי שי ליפמן מסיים אף הוא את תפקידו.

 

יאיר שני יאיר שני צילום: ענר גרין

 

בתוך כך דיווח בית ההשקעות על שינוי משמעותי בצמרת ההנהלה - עמי סידי, המנכ"ל הותיק של חברת אמבן ניהול השקעות - חברת ניהול התיקים של בית ההשקעות שהוא נמנה על מייסדיה, מסיים את תפקידו ויוחלף על ידי דייב לובצקי הנמנה על בני משפחת לובצקי, מבעלות השליטה בבית ההשקעות. סידי לא יעזוב כרגע את בית ההשקעות וצפוי לקבל מינוי בתוך הבית לתפקיד פיתוח הנכסים של בית ההשקעות.

 

סידי נחשב מהאושיות הותיקות של בית ההשקעות, והחלפתו בלובצקי הוא חלק משינוי שעובר על בית ההשקעות בו בני משפחות המייסדים מתחילים לקחת את המושכות על ניהול הבית.

 

אי.בי.אי לא הגיבו לגבי המינוי של יאיר שני. לגבי עזיבתו של ליפמן מסרו באי.בי.אי: "אנו מודים לשי על התרומה שלו בשנים האחרונות ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x