$
בורסת ת"א

אי.בי.אי: למכור את שטרי ההון של פועלים ומזרחי טפחות

למחזיקים בהם ממליץ עדי סקופ לרכוש את המניות של אותם הבנקים. על המחאה החברתית כתב: "פישר וזקן ישמרו על המערכת מפני שינויים רגולטוריים. הסיכון לכל המשק בשל חקיקה פופוליסטית נגד הבנקים פשוט גדול מדי"

מישל אודי 16:2127.06.12

אנליסט הבנקים של אי.בי.אי עדי סקופ ממליץ למכור את שטרי ההון של הבנקים פועליםו מזרחי טפחות. בעבודה שהופצה היום (ד') לגופים מוסדיים כתב סקופ כי מחירי שטרי הון אלה, בהם קיימים מנגנוני המרה למניות, יקרים והוא אף ממליץ להחזיק את המניות של אותם הבנקים ולא את שטרי ההון – "לשטר ההון את כל הדאון-סייד בלי האפסייד של המניה".

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לבנקים בישראל שלושה סוגי חוב: אג"ח כמו שאר החברות, כתבי התחייבות נדחים ושטרי הון שיש להם מנגונים של השהיית ריבית והמרה למניות אם מתקיימים תנאים מסויימים. כל חוב מסווג אחרת, כאשר חלק משטרי ההון נרשם כחלק מהון רובד 1 של הבנק.

 

מכיוון ששטרי ההון של מזרחי טפחות ופועלים כוללים בתוכן מנגוני המרה למניות, סקופ מעריך כי קיים אצלן סיכון שאינו מתמחר ולכן צריך למכור את המניות.

 

לדבריו, אג"ח של בנקים בארץ נסחר ברמה של 140-80 נקודות בסיס מעל לאג"ח מדינה מקביל ובארה"ב אג"חים שכאלה נסחרים ברמה של 300-250 נ"ב. אג"ח דומה לשטרי הון בחו"ל נסחר ברמה של 450 נ"ב לעומת שטרי ההון בישראל שנסחרים ברמה של 200-150 נ"ב.

 

"אחת הסיבות למרווחים הגבוהים בחו"ל נעוצה בנסיון העבר: לוידס, RBS ודקסיה לימדו אותנו שתשלומי הריבית של שטרי הון מסוימים אינם מובטחים בכל מצב", כתב סקופ בסקירה.

 

בהתייחסות למיקוד על הבנקים במחאה החברתית סקופ מעריך כי לא צפוי מהלך. לדבריו, "הסקטור תופס את אור הזרקורים לאחר הטיפול בטלקום והקמעונאות. להערכתנו, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר והמפקח על הבנקים דודו זקן שומרים על המערכת הבנקאית מפני שינויים רגולטוריים אגרסיביים. הסיכון לכל המשק בשל חקיקה פופוליסטית נגד הבנקים פשוט גדול מדי".

 

 

 צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x