$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי אחזקות במו"מ לקבלת הלוואה של מאות מיליוני דולרים מקרן KKR

מדובר במהלך דרמטי - העשוי לפתור חלק מהותי מבעיית החוב של הקונצרן. מנהלי הקרן נפגשו כמה פעמים עם נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, בלונדון, ניו יורק ותל אביב, כדי לגבש את העסקה. בבורסה: מניית אי.די.בי מזנקת ב-11% והאג"ח ב-8%

גולן חזני 13:3324.10.12

קרן KKR מנהלת משא ומתן להלוואת ענק בהיקף מאות מיליוני דולרים לאידיבי אחזקות, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במהלך דרמטי שאם יבשיל לכדי עסקה הוא עשוי לפתור חלק מהותי מבעיית החוב של הקונצרן שבשליטת נוחי דנקנר.

 

מנהלי KKR נפגשו מספר פעמים עם בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר בלונדון, ניו-יורק ותל אביב כדי לגבש את העסקה שהיקפה עשוי לעלות על מיליארד שקל. תמורת ההלוואה אי.די.בי צפויה לשעבד את נכסי כור הל משועבדים.

  

אי.די.בי אחזקות מצויה במשבר קשה ולדו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2012 הוצמדה הערת "עסק חי". בקופתה נותרו מזומנים בסכום של 198 מיליון שקל שיספיקו לחברה לעמוד במלוא התחייבויותיה רק עד יוני 2013. החל מאותו חודש ועד סוף 2013 יהיו חסרים לחברה כ-365 מיליון שקל לפירעון החובות.

 

אי.די.בי אחזקות חייבת למחזיקי האג"ח כ-1.7 מיליארד שקל וכ-300 מיליון שקל לבנקים. ועד היום נראה היה כי לא יהיה מנוס מהסדר חוב בחברה, וב-1 באוקטובר כונסה אסיפת מחזיקי אג"ח שנייה כדי להחליט באילו צעדים לנקוט מול החברה. מחר צפויה אסיפת מחזיקים של החברה הבת אי.די.בי פתוח, לבחירת נציגות.

 

קרן יורק הגיעה לאחזקה של 20% בחוב של אי.די.בי פתוח ובכוונתה להשתלט על החברה, ואולם המהלך עם KKR עשוי לטרוף בצורה מהותית את המהלך של יורק, זאת במידה ויבשיל לכדי עיסקה.

 

השטחה של הפירדמיה?

 

בתוך כך, אי.די.בי בוחנת שתי אפשרויות להשטחת הפירמידה. האחת מדברת על כך שדסק"ש תרכוש את כור וכור תגיש הצעת רכש לאגרות החוב שלה ותרכוש אותן מהציבור. האפשרות השנייה היא שאי.די.בי אחזקות תרכוש את כור באמצעות הלוואת הענק אותה תקבל מ-KKR. 

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

כתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x