$
שווקי חו"ל

ביוליין סיימה את השלב הפרה קליני בתרופת לטיפול בדלקת כבד

מדובר בטיפול בתרופה BL-8020 הניתנת בבליעה לטיפול בהפטיטיס מסוג C. ביוליין צופה לקבל את אישור הרשויות עד סוף השנה

ניר צליק 15:2816.10.12

ביוליין, חברה ביופרמצבטית לפיתוח תרופות, הודיעה היום (ג') כי היא השלימה בהצלחה את שלב הפיתוח הפרה-קליני עבור BL-8020, טיפול נטול אינטרפרון הניתן בבליעה לטיפול בדלקת כבד (הפטיטיס) מסוג C. החברה מתכננת להתחיל באירופה את שלב I/II של הניסויים הקליניים לבדיקת הבטיחות והיעילות של BL-8020 במהלך הרבעון הראשון של 2013.

 

מאז רכישת הזכויות עבור BL-8020 בינואר 2012, ביוליין השלימה בהצלחה מספר ניסויים פרה-קליניים עבור התרופה. נתוני המחקרים סוכמו והם מוכנים כעת להגשה לרשויות הרגולטוריות כדי להתחיל את השלב הקליני של פיתוח התרופה. ביוליין אר. אקס. מטפלת כעת בתהליך קבלת האישורים הרגולטוריים וצופה לקבל את אישור הרשויות עד סוף השנה.

 

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
BL-8020 היא תרופה הניתנת בבליעה לטיפול ב- HCV (נגיף ההפטיטיס C), הפועלת במנגנון ייחודי בהשוואה לתרופות הקיימות כנגד HCV. המנגנון הייחודי של BL-8020 מעלה את האפשרות שהיא תהיה יעילה כנגד כל זני ה- HCV, בניגוד לתרופות קיימות, וכן את האפשרות לשלבה עם טיפולי HCV אחרים כחלק מתוכנית טיפול נטולת אינטרפרון. מנגנון הפעילות של BL-8020 כולל עיכוב תהליך הקרוי אוטופאגיה (Autophagy) בתאים שנדבקו בווירוס ה- HCV. תהליך האוטופאגיה מאפשר לתאים לפרק מרכיבים תאיים מיותרים או פגומים, כולל וירוסים שחדרו לתא. אולם HCV מצא דרך לנצל את המנגנון הזה לתועלתו כדי להתרבות בתא. על ידי עיכוב מנגנון האוטופאגיה, BL-8020 מעכבת את ההתרבות של HCV בתאים שנדבקו.

 

הבטיחות והיעילות של BL-8020 הודגמו במספר ניסויים פרה-קליניים. ניסויים אלה הראו של-BL-8020 פעילות סינרגיסטית עם טיפולים אחרים ל- HCV. פעילות סינרגיסטית זו עשויה להגדיל את היעילות ולהקטין את תופעות הלוואי הרבות הנצפות בשימוש בטיפולים הקיימים ל- HCVעקב הקטנת המינון הדרוש לטיפול. כמו כן, שימוש ב- BL-8020עשוי לקצר את משך הטיפול במחלה. השימוש במספר תרופות הפועלות במנגנונים שונים צפוי גם להועיל לחולים אשר פיתחו עמידות או שאינם מגיבים לטיפולים קיימים ל- HCV. טיפולים משולבים הם מקובלים מאד בטיפולי HCV.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x