$
בורסת ת"א

גבעות מתכוננת: שכרה מיכל איחסון שיכול להכיל עד 300 אלף חביות נפט

שותפות חיפוש הנפט העוסקת בפיתוח שדה מגד הודיעה כי יש להזרים כמות מינימאלית של 36 אלף חביות למיכל החדש - דבר אשר להערכתה ידרוש חודשיים; ברבעון השני הופקו 51 אלף חביות נפט במגד 5

מעין מנלה 21:3011.10.12
גבעות עולם מתכוננת לנפט שאולי יבוא. שותפות חיפוש הנפט ההודיעה היום (ה') כי כבר שכרה מיכל איחסון נפט שלטענתה "צפוי להתאים ליכולות ההפקה העתידיות של השותפות".

 

לפי הודעת שותפות חיפוש במיכל האחסון החדש ניתן לאחסן עד 300 אלף חביות נפט.גבעות פועלת בעיקר בפיתוח שדה הנפט מגד שליד ראש העין. לפי דו"ח משאבים שפורסם בסוף מאי ונערך על ידי חברת NSAI , רזרבות הנפט בשדה מסתכמות ב-15.8 מיליון חביות נפט. חלק השותפות בנפט שבקידוח אחרי תשלום תמלוגים למדינה מסתכם ב-10 מיליון חביות נפט בלבד. הרזרבות מוכחות מסתכמות ב- 2.4 מיליון חביות, כך לפי הדו"ח שסקר 15 בארות נפט במגד מתוך 40.

טוביה לוסקין, מנכ"ל גבעות עולם טוביה לוסקין, מנכ"ל גבעות עולם צילום: מאיר פרטוש
צילום: מאיר פרטוש
טוביה לוסקין, מנכ"ל גבעות עולם צילום: מאיר פרטוש

 

בהודעה היום לבורסה הסבירה גבעות כי בשל גודלו של המיכל ובשל צרכים תפעוליים יש צורך להזרים למיכל כמות נפט התחלתית מינימאלית של 36 אלף חביות שרק אחריה ניתן יהיה לעשות שימוש במיכל ולהזרים ממנו נפט. בגבעות מעריכים כי יידרשו חודשיים עד למילוי הכמות ההתחלתית המינימאלית ולכן בתקופה הזאת לא יימכר נפט, וכל הנפט שיופק מקידוח מגד 5 יוזרם למיכל החדש. שותפות הנפט מדגישה כי כמות הנפט ההתחלתית אינה נחשבת ל"מלאי אבוד" והיא תוכל למכור את הנפט בתום תקופת השכירות של המיכל החדש (בעוד שנתיים) או לשעבדו לטובת התחייבויות פיננסיות שונות.

 

מדו"חות השותפות לרבעון השני עולה כי מתחילת אפריל ועד סוף יוני 2012 הופקו 51 אלף חביות נפט במגד 5 ונמכרו 55 אלף חביות ב-5.7 מיליון דולר. מ-1 ביולי ועד ל-7 באוגוסט הופקו 20 אלף חביות נפט ונמכרו 14 אלף חביות ב-1.5 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x