$
בורסת ת"א

פגוש את היועץ: מגזפרום לבינלאומי

שם: מילנה פדורישין גיל: 48; תפקיד: יועצת השקעות בבנק הבינלאומי; השכלה: תואר שני בהנדסת מכונות; מצב משפחתי: גרושה + 1

ענת ציפקין 07:2306.08.12

ציוני דרך בקריירה:

 

"עליתי לארץ מאוקראינה ב־1995. לפני העלייה לארץ עבדתי כמהנדסת מכונות באחד הסניפים של חברת הגז והנפט הרוסית גזפרום באוקראינה. בארץ עשיתי הסבת מקצוע והתחלתי לעבוד ב־1996 בבנק הבינלאומי, ומאז אני כאן.

"זמן קצר לאחר תחילת עבודתי בבנק עברתי לעבוד במחלקת השקעות, ומזה כ־11 שנה אני יועצת השקעות בבנקאות פרטית בבנק".

 

דעתי על השווקים היום:

 

"התקופה הנוכחית קשה למשקיעים ומאתגרת מאוד ליועצי השקעות. יציאה מהירה מדי ממשבר 2008 נתנה אשליה זמנית שכל הבעיות נפתרו, אך למעשה אנו נתקלים כיום בהשלכות של המשבר בחובות של ממשלות אירופה — שרבות מהן נחשבו יציבות עד השנתיים האחרונות. נראה כי מדינות גוש היורו יצטרכו לקבל החלטות קשות כדי לצאת מהמשבר והדרך לכך עוד ארוכה. לכן, אף שכלכלת ארה"ב צומחת בקצב אטי מהצפוי, היא עדיין המקום המועדף להשקעות. בישראל המצב הכלכלי טוב ביחס למרבית המדינות המפותחות, אך זה לא בא לידי ביטוי בשוק ההון המקומי, אשר ממשיך לסבול מסנטימנט שלילי וממחזורי מסחר נמוכים".

 

עצת זהב ליועץ אחר:

 

"לאור הסביבה הדינמית שבה אנו פועלים והתנודתיות הגבוהה בשווקים, חשוב מאוד ליצור קשר עם הלקוחות לעתים תכופות כדי לעדכן אותם במצב תיק ההשקעות שלהם ולוודא שהוא בנוי בצורה מאוזנת המתאימה לאופיים ולצורכיהם".

 

מילנה פדורישין מילנה פדורישין צילום: עמית שעל

 

המלצה למשקיע:

 

"ללקוח הסולידי אמליץ לא להיכנס לפאניקה כשהשוק יורד ולא למכור את כל התיק ללא הבחנה בין המוצרים הטובים יותר והמוצרים הטובים פחות. ניסיון העבר מלמד כי בדרך כלל פעולה מתוך פאניקה פוגעת בביצועים. אני ממליצה למשקיע לשמור על תיק מאוזן שיש בו השקעה צמודה למדד וגם הצמדה לדולר המגנה מפני פיחות. אמליץ לא להתפתות ולא לקחת סיכונים מיותרים כשהשוק עולה ו'כולם מרוויחים חוץ ממני'. בכל תקופה צריך לשמור על רמת הסיכון המתאימה למשקיע. ללקוח סולידי כזה אני ממליצה לבנות תיק שכולל בעיקר מכשירים בעלי סיכון נמוך כגון אג"ח ממשלתיות ואג"ח קונצרניות בדירוג גבוה. כמו כן, אמליץ לו להיות בקשר עם יועץ השקעות לפני כל שינוי בתיק.

 

"ללקוח שמוכן לקחת סיכונים אמליץ לעשות זאת בצורה מחושבת תוך פיזור השקעה בין השוק המקומי ושווקים מומלצים בחו"ל. משקיעים אלו יכולים כיום לנצל הזדמנויות במניות שנסחרות במחירים נוחים וגם באג"ח קונצרניות שיכולות להניב תשואות עודפות. לדעתי, במצבו הנוכחי של השוק בהחלט יש כמה הזדמנויות השקעה לטווח ארוך. ראוי לציין כי גם ללקוח נועז ומתוחכם מומלץ לשמוע דעה של יועץ השקעות לפני קבלת החלטה".

 

השורה התחתונה: מילנה פדורישין ממליצה ללקוח סולידי על אג"ח ממשלתיות ואג"ח קונצרניות בדירוג גבוה, בתיק צמוד למדד ולדולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x