$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - אפריקה תעשיות תמנה את אבי מוטולה למנכ"ל

מוטולה, שכיהן עד כה כמנכ"ל נגב קרמיקה, חברה־בת של אפריקה תעשיות, יחליף את אברהם נובוגרוצקי שימונה למנכ"ל אפריקה ישראל

גולן חזני 06:5611.07.12

אבי מוטולה ימלא את מקומו של אברהם נובוגרוצקי כמנכ"ל חברת אפריקה תעשיות. ל"כלכליסט" נודע כי זו ההחלטה שמתגבשת בקבוצת אפריקה ישראל וצפויה לקבל אישור בקרוב. נובוגרוצקי, שנכנס לתפקיד מנכ"ל אפריקה תעשיות ב־2008, מונה לאחרונה למחליפו של איזי כהן כמנכ"ל אפריקה ישראל.

 

חמש שנים בחברה־הבת

עבור מוטולה (42) יהיה זה קידום מתפקיד מנכ"ל החברה־הבת נגב קרמיקה, שאותו מילא בחמש השנים האחרונות. מוטולה מונה לתפקיד מנכ"ל נגב קרמיקה ביולי 2007 במקומו של אמיר רפפורט, שעזב זמן קצר לאחר רכישת השליטה בנגב על ידי אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. בחירתו לוותה בהתנגדות של נציגי הפניקס, הכשרה ביטוח, מגדל, קופות הגמל של הבינלאומי, קרנות מגדל (על ידי יובנק) ואקסלנס גמל. קולותיהם היו 3.9% מקולות המצביעים, והם תמכו בהישארותו של המנכ"ל הקודם. פסגות ופריזמה תמכו במינוי. קודם לכן שימש מוטולה כמנכ"ל בסט ביי וכמנכ"ל סמל"ת, יבואנית פיאט ואלפא רומיאו.

 

אבי מוטולה אבי מוטולה צילום: עמית שעל

 

במהלך כהונתו כמנכ"ל נגב קרמיקה ביצע מוטולה רכישות ומיזוגים של חברות שונות, ובהן ויה ארקדיה, סופר קרמיק ואורגל, יבואנית מוצרי היוקרה של גרוהה. בתקופת ניהולו הפכה נגב קרמיקה מחברה עם מחזור שנתי של כ־300 מיליון שקל לחברה עם הכנסות שנתיות של 700 מיליון שקל ב־2011. בעת כניסתו לתפקיד, הרווח הנקי של נגב קרמיקה עמד על כ־9 מיליון שקל, בעוד שב־2011 הציגה החברה רווח נקי של 36 מיליון שקל.

 

אתגרים חדשים

התפקיד החדש באפריקה תעשיות יציב בפני מוטולה אתגרים חדשים, שכן מדובר בחברה גדולה בעלת זרועות שונות עם קצב מכירות של כ־3 מיליארד שקל בשנה ורווח נקי של 68 מיליון שקל ב־2011. החברה מחזיקה במפעלי פלדה (פקר פלדה) בישראל ורוסיה, בנגב קרמיקה, ולאחרונה רכשה כמה חברות גדולות בתחום הפלדה והברזל ובראשן חברת יעקובי, שאותה רכשה ב־80 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אפריקה תעשיות מעסיקה כ־2,000 עובדים בעולם, וכ־70% ממכירותיה מגיעות ממפעלי הפלדה וכ־30% מגיעות מקבוצת נגב. החברה עוסקת בנדל"ן והלקוחות מהותיים שלה הם אפריקה מגורים ודניה סיבוס — החברות־האחיות מקבוצת אפריקה ישראל.

 

מאפריקה ישראל נמסר בתגובה כי "אפריקה ישראל, בהיותה חברה ציבורית, תדווח על מהלכיה העסקיים כנדרש אם וכאשר יהיה על מה לדווח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x