$
בורסת ת"א

דש איפקס: שמריך פורש, נויברגר יכהן כמנכ"ל עד השלמת המיזוג עם מיטב

לפני כחצי שנה ביקשו השניים לעזוב את החברה על מנת להקים מיזם משותף, אולם החברה ביקשה מהם להאריך את כהונתם עד אשר יימצא מחליף ראוי

שי סלינס 10:2731.05.12

דש איפקס הודיעה היום (ה') כי ויקטור שימריך מי שכיהן כמנכ"ל משותף עם עידו נויברגר עוזב את החברה, בעוד שנויברגר ימשיך לכהן כנמכ"ל יחיד על השלמת המיזוג עם מיטב.

 

בנובמבר האחרון ביקשו נויברגר ושימריך לפרוש מהנהלת דש איפקס, וזאת בשל רצונם להקים חברה חדשה, אולם החברה

ביקשה מהם להאריך את כהונתם בשלושה חודשים עד אשר יימצא מחליף ראוי.

 

במהלך תקופה זו החלו המגעים בין מיטב לדש איפקס לגבי המיזוג בין החברות - מהלך אשר הוביל אותו נויברגר שנחשב לאדריכל המיזוג.

 

בשנות עבודתם המשותפת נהנו נויברגר ושמריך מהסכם שכר המעניק לכל מנכ"ל דמי ניהול חודשיים של 108 אלף שקל (צמודי מדד) עם מנגנון עדכון שכר אוטומטי של 5% בשנה (בתנאי שהרווח השנתי לפני מס של בית ההשקעות גבוה מ־10 מיליון שקל). אך הדובדבן שהפך את השניים למולטי־מיליונרים הוא מנגנון בונוס שמעניק לכל אחד מהם 5% מהרווח השנתי של החברה (לפני מס) על כל שקל שהחברה מרוויחה מעל ל-10 מיליון שקל. בנוסף, הם זכאים לדמי הסתגלות במועד סיום העסקתם (בשווי שכר הברוטו והתנאים הנלווים) לתקופה של 4 חודשים.

 

במסגרת עסקת המיזוג ירכוש צבי סטפק, בעל המניות הגדול במיטב, 14% ממניות גאון במיטב וכן 5% ממניות שלמה סימנובסקי תמורת 140 מיליון שקל, כך שיחזיק ב־54% ממיטב טרם המיזוג עם דש איפקס. בהמשך צפוי סטפק לרכוש מקרן BRM של אלי ברקת מניות של דש איפקס בכ־62.4 מיליון שקל, כך שעם השלמת המיזוג יחזיק בכ־28.6% ממניות דש איפקס, בדומה לשיעור האחזקה של ברקת. דש איפקס תחלק לפני העסקה דיבידנד של 187.5 מיליון שקל לבעלי המניות שלה. הגוף הממוזג יהפוך לשני בגודלו מקרב בתי ההשקעות וינהל נכסים בהיקף של כ־104 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x