$
שווקי חו"ל

בארונ'ס: אפל וגוגל בדרך למדד דאו ג'ונס

השבועון הכלכלי ציין כי לא הוגדר לוח זמנים לשינויים שיבוצעו במדד דאו ג'ונס, אך ככל הנראה תצורף אחת מהחברות בשנה הבאה

סוכנויות הידיעות 10:3630.04.12

מדד דאו ג'ונס צפוי לעבור שינוי מקיף מבחינת החברות הנסחרות בו, בעוד שענקיות הטכנולוגיה אפל וגוגל מחדדות את הטיעונים שלהן להצטרפות למדד, שעוקב אחר 30 החברות המובילות, על חשבונן של חברות מהתעשייה הישנה כמו אלקואה, כך מדווח המגזין בארונ'ס.

 

השבועון הכלכלי ציין כי לא הוגדר לוח זמנים לשינויים שיבוצעו במדד דאו ג'ונס, אך ככל הנראה תצורף אחת מהחברות בשנה הבאה. על פי הערכות, שלוש המניות בעלות הסבירות הגבוהה ביותר להיות מוחלפות הן יצרנית האלומיניום אלקואה, בנק אוף אמריקה ו-HP. "שומרי הסף של הדאו חייבים להבטיח שהמדד הזה, שהוקם במאה ה-19, יישאר רלוונטי גם בשוק של המאה ה-21", נכתב בדיווח.

 

עם זאת, לא יהיה קל לצרף חברות כמו גוגל או אפל, שנחשבת לחברה בעלת השווי הגבוה ביותר בעולם, בזכות שווי שוק של 563 מיליארד דולר, וזאת בשל אופן החישוב של המדד. בניגוד למדד S&P 500 ומדדים מובילים אחרים, הדאו משקלל את 30 הרכיבים המרכיבים אותו בהתבסס על המחיר האבסולוטי של המניות שלהן.

 

חנות של אפל בניו יורק חנות של אפל בניו יורק צילום: איי אף פי

 

אפל, שהמניות שלה סגרו ביום שישי על רמה של 603 דולר, תערער את האיזון של המדד ותהווה 26% ממנו, משקל הגבוהה פי 2 מהמשקל של IBM, שמחיר מניה של 207 דולר, מעניק לה משקל של 12% במדד. בבארונ'ס טוענים כי על מנת להבטיח את מקומה, אפל תיאלץ לפצל את המניות שלה, אולם החברה לא עשתה זאת מאז 2005.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי כתבה שפורסמה  אתמול ב"ניו יורק טיימס", ניצלה אפל חורים בתקנות המס בארה"ב וכך שילמה מסים בגובה 3.3 מיליארד דולר בלבד על רווחים של 34.2 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x