$
בורסת ת"א

עובד לשעבר במגדל חשוד שגרף בדרכי תרמית 5.5 מיליון שקל על חשבון העמיתים

גיא ממן, לפי החשד, רכש מניות לחשבונות של שותפו יובל פלג ובני משפחתו תוך טשטוש והסתרת מעורבותו באמצעות שימוש קבוע כרטיס אשראי של פלג

משה גורלי 16:0928.03.12

עובד לשעבר בחברת הביטוח מגדל, גיא ממן, שוחרר אתמול בתנאים מגבילים לאחר שרשות ניירות ערך חשפה שורת חשדות כבדה נגדו בבית משפט השלום בת"א. נציג הרשות, עו"ד ערן שחם טען שממן ושותפו יובל פלג גרפו בדרכי תרמית 5.5 מיליון שקל על חשבון עמיתים במגדל.

 

ממן, לפי החשד, רכש

מניות לחשבונות של פלג ובני משפחתו תוך טשטוש והסתרת מעורבותו באמצעות שימוש קבוע כרטיס אשראי של פלג. את המניות ומכר בשער גבוה יותר בעסקאות מתואמות מול חשבונות מגדל ולהיפך – רכש ממגדל מניות בשער נמוך ומכר בשער גבוה. הכול, לפי הרשות, תוך ניצול מעמדו ותפקידו ותוך שימוש במידע פנים וידע מוקדם אודות מדיניות הסחר של מגדל. העבירות נעברו בין השנים 2006 ל-2011. סעיפי העבירות הם רבים: קבלת שוחד, השפעה בתרמית על שערי ני"ע, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, הפרת אמונים בתאגיד.

 

בין שביט לסנגורית עו"ד רות ליטבק לא הייתה מחלוקת לגבי תנאי השחרור בערבות, למעט לגבי גובה הערבות. שחם הביע חשש לשיבוש בגלל שהשניים עדיין בקשר דרש 1.5 מיליון שקל. ליטבק ביקשה להפחית. לטענתה, ממן סובל מ-51 אחוזי נכות כנכה, הוא מובטל זה כחצי שנה, חשבונות הבנק שלו בהפסד, רכבו משועבד ומצבם הכלכלי של הוריו בכי רע. השופטת מעין בן ארי מבית משפט השלום בתל אביב הורתה על שחרורם של ממן ופלג בתנאים מגבילים, ערבות עצמית ובנקאית בסך מיליון שקל כל אחת, מעצר בית מלא למשך שלושה ימים, איסור יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור להיכנס לחשבון המייל למשך 15 ימים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x