$
בורסת ת"א

פרופ' שמואל קניאל: ששטייניץ ולנדאו יסבירו מדוע לא לקבל המלצות הביניים של ששינסקי

לפי עתירה שהגיש לבג"צ, על המדינה לבחון מחדש את שיעור היטל הגז כך שיגדל "לשעור ההולם והראוי" וקורא לבטל את הוראות המעבר שלטענת ישראמקו אינן סבירות

גיא בן סימון 19:2127.03.12

ישראמקו הודיעה הערב (ג') לבורסה כי הוגשה עתירה לבג"צ נגד הכנסת, שר האוצר יובל שטייניץ ושר התשתיות עוזי לנדאו. מההודעה עולה כי בית המשפט התבקש להורות לאחרונים לספק הסבר מדוע לא יתוקנו הוראות חוק מיסוי רווחי נפט כך ששיעור ההיטל ותנאיו יהיו תואמים להמלצות בדו"ח הביניים של ועדת ששינסקי.

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פרופסור שמואל קניאל, שהגיש את העתירה, דורש מבית המשפט להורות למדינה לבחן מחדש את שיעור היטל הגז כך שיגדל "לשעור ההולם והראוי" וקורא לבטל את הוראות המעבר שלטענת ישראמקו אינן סבירות, אינן מידתיות וגורמות לצמצופ של עשרות מיליארדי שקלים בהכנסות המדינה לעומת המודל שהוצע בדו"ח הביניים.

 

לפי העתירה שהגיש קניאל, "משטר המיסוי שנקבע בחוק אינו מידתי, באשר הוא קובע תשלומים נמוכים פי כמה מאלה שהומלצו בדו"ח הביניים של ועדת ששינסקי, ואשר קיבל את ברכתם של המומחים ששכרה. יתרה מזו, לא נמצא כל הסבר לפערים הגדולים בין דו"ח הביניים לבין הדו"ח הסופי ובהעדר שינוי בתשתית העובדתית, או בעמדות המומחים, לא ברור מה גרם לשינויים שהוכנסו בהמלצות".

 

לפי קניאל, השינוי בין העמדה שהוצגה בדו"ח מסקנות הביניים לבין נוסח החוק  כפי שאושר, מביא להפחתה של בין 40-30 מיליארד שקל מהסכום המגיע לקופת הציבור - וזאת רק באשר למיזמים הידועים היום.

 

קניאל טוען כי הבדלים בין דו"ח הביניים לבין הדו"ח הסופי לא הובאו בפני ועדת הכספים של הכנסת במהלך דיוניה ועל כן הוגשה העתירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x