$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": פאינרו ושלום מקבלים מאלרואי 10% הנחה על מנדלסון

קרן רונקו תשלם לבעל השליטה במנדלסון 65 מיליון שקל עבור 53% מהחברה לפי שווי של 124 מיליון שקל, במקום 138 מיליון שקל בהסכם המקורי

גולן חזני 07:2819.01.12

 

הפחתה של 14 מיליון שקל בשווי חברת מנדלסון סוללת את הדרך להשלמת עסקת מכירת השליטה בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי רוני אלרואי, בעל השליטה במנדלסון,

ומנהלי קרן רונקו שמעוניינים לרכוש את החברה הגיעו להסכמות אלה בימים האחרונים.

 

קרן רונקו תשלם 65 מיליון שקל בלבד במקום 73 מיליון שקל עבור 53% מניות קמן, לפי שווי חברה של 124 מיליון שקל במקום 138 מיליון שקל - השווי בהסכם המקורי. רונקו תעמיד למנדלסון גם הלוואת בעלים של 15 מיליון שקל, אשר תהיה ניתנת להמרה למניות מנדלסון.

 

העסקה נקלעה לקשיים לאחר שמנהלי קרן רונקו, רון פאינרו וקובי שלום, ביקשו להפחית במחיר העסקה לאור נתונים כספיים על החברה שגילו בבדיקות הנאותות, ואשר לא תאמו את הציפיות שלהם בחתימה הראשונית שעליה דווח בהודעה על קיום המשא ומתן.

 

בתחילת נובמבר 2011 דווח על משא ומתן שמקיימת קמן, שבאמצעותה מחזיק אלרואי במנדלסון, למכירת השליטה (53%) במנדלסון תמורת 73 מיליון שקל. הדיווח נעשה על רקע הסדר החוב שגיבש אלרואי עם בעלי האג"ח חודש קודם לכן, לאחר שהתקשה לעמוד בתשלומי הריבית.

 

אלרואי, ששימש עד לפני כמה שנים כסגן יו"ר קבוצת דלק של יצחק תשובה, הגיע להסדר חוב עם בעלי האג"ח מסדרה ג' של קמן, שבמסגרתו שיפרה קמן את תנאי האיגרת והעלתה את שיעור הריבית השנתית ב־1% ל־7.45%. ההסדר כלל גם הזרמה של 30 מיליון שקל מאלרואי לקמן.

 

רונקו קפיטל הוקמה על ידי שני יוצאי אפריקה ישראל של לב לבייב - רון פאינרו, סמנכ"ל כספים לשעבר, וקובי שלום, המנהל היוצא של חטיבת הנכסים המניבים באפריקה נכסים. זו העסקה הראשונה שלהם.

 

הקרן חותמת על עסקה ומציגה אותה בפני משקיעים שמחליטים אם להשקיע בעסקה. ככל הידוע, הגיוס לצורך העסקה מובטח, וכפי שנחשף ב"כלכליסט" מאחורי הקרן עומדים שותפיה של אפריקה ישראל במגדל הקריה בתל אביב, בראשות עו"ד גבי קטרי. הקרן מחפשת השקעות בתחומי השירותים והתעשייה, פרויקטי תשתיות בתחומי האנרגיה והתחבורה ומיזמי נדל"ן.

 

מנדלסון סיימה את הרבעון השלישי של 2011 עם צמיחה בהכנסות וברווחים, הנובע הן מגידול בפעילות והן משיפור הרווחיות כתוצאה מצעדי התייעלות שנקטו חברות הקבוצה.

 

הכנסותיה של מנדלסון עלו ברבעון השלישי של 2011 ב־19% ל־247.4 מיליון שקל, לעומת 208.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2010. בשורת הרווח הנקי רשמה החברה זינוק של 180% ל־7.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2010.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x