$
שוקי חו"ל

המשבר באירופה מגלח את הרווחיות של פיליפס

החברה פרסמה אזהרת רווח לרבעון הרביעי בו היא צופה צמיחה קלה בהכנסות וירידה ברווחיות התפעולית ופגיעה בשורה התחתונה

סוכנויות הידיעות 11:5210.01.12

פיליפס פרסמה היום (ג')  אזהרת רווח לגבי הרבעון הרביעי על רקע החולשות בשוק האירופי שהקשו עליה לגבות מהלקוחות סכומים גבוהים מדי על נורות חשמל.

 

פיליפס, יצרנית התאורה הגדולה בעולם, צפויה לפרסם את הדו"חות הכספיים ב-30 בינואר. החברה מסרה כי אמנם תזרים המזומנים

יעמוד על מיליארד יורו (1.28 מיליארד דולר), בהשוואה ל-11.2 מיליארד יורו בשנה שעברה, אך המכירות צמחו "בשיעור חד ספרתי" בעוד ששולי הרווח הצטמצמו.

 

על פי הערכות החדשות של החברה, הרווח התפעולי ברבעון הרביעי יעמוד על 500 מיליון יורו שמהווה 7% מהכנסות החברה. בתקופה המקבילה אשתקד הרווח התפעולי עמד על 662 מיליון יורו שהיוו 9.1% מההכנסות. המניות נפלו ב-6% ל-14.715 יורו בתחילת המסחר באמסטרדם.

 

"התחזית שלנו לתוצאות הפיננסית של הרבעון הרביעי הושפעו בעקבות החולשה באירופה, שהיו לה השלכות על חטיבות הבריאות שלנו, וכן על קביעת המחירים בחטיבת התאורה", מסר המנכ"ל פרנץ ון הוטן. "נקטנו באמצעים לפתור את מצב המלאי שלנו בחטיבת התאורה, שיש לה השפעה גם על ההכנסות ברבעון", הוסיף. לעומת זאת, ציין ון הוטן כי חטיבת מוצרי הצריכה, שנחשבת ליצרנית הגדולה באירופה של ציוד ביתי כמו מכונות קפה ומכונות גילוח חשמליות, "מתחילה להראות סימנים מוקדמים של שיפור", זאת לאחר שקוצצו מאות משרות במהלך 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x