$
שווקי חו"ל

בארנס אנד נובל מפרסמת אזהרת רווח; שוקלת להפריד את עסקי ה"נוק"

החברה הודיעה כי תציג הפסד שנתי של 1.4-1.1 דולר למניה לעומת תחזית קודמת להפסד של 50-10 סנט למניה; בוחנת תוכנית להפריד את עסקי הטאבלט והספר האלקטרוני שלה - נוק

סוכנויות הידיעות 19:1105.01.12

בארנס אנד נובל הודיעה היום (ה') כי היא בוחנת תוכנית להפריד את עסקי הטאבלט והספר האלקטרוני שלה, נוק, המצליחים משאר עסקיה לאחר שפרסמה אזהרת רווח. החברה הזהירה את המשקיעים כי תוצאותיה הכספיות לשנה החולפת יהיו גרועות מהתחזיות הקודמות.

 

"אנחנו רואים ערך משמעותי
במה שבנינו בעסקי הנוק בתוך שנתיים בלבד, ואנחנו מאמינים כי זה הזמן הנכון לבחון את האופציות שלנו כדי לממש את הערך הזה", אמר מנכ"ל החברה, וויליאם לינץ'.

 

בארנס אנד נובל הודיעה כי אזהרת הרווח להפסד שנתי הייתה כתוצאה ממכירות מאכזבות של הנוק סימפל טאץ' וכן בעקבות השקעה נוספת על מנת להרחיב את עסקי הטאבלט.

 

ההודעות של בארנס אנד נובל מצביעות על כך שהיא מתקשה להתחרות עם אמזון בעסקי הספרים האלקטרוניים. אנליסטים טוענים כי בעוד שמשפחת הספרים האלקטרונים והטאבלטים מסוג נוק הם מרשימים, יש צורך בהשקעה מאסיבית כדי להישאר בשוק התחרותי, בעיקר מול הקינדל של אמזון והטאבלטים של אפל.

 

החברה צופה כעת כי ההפסד למניה יהיה בין 1.1 דולר ל-1.4 ולהכנסות של 7 מיליארד דולר עד 7.2 מיליארד דולר. כמו כן כי המכירות בחנויות זהות יצמחו ב-1% בשנה הפיסקאלית שתסתיים באפריל. באוגוסט החברה צפתה הפסד של 10 סנט עד 50 סנט למניה לגבי הכנסות של 7.4 מיליארד דולר, וצמיחה של 2% עד 3% במכירות בחנויות זהות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x