שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אס.אר אוברסיז: גם ללא פעילות מהותית שכר המנהלים עולה

השכר שמבקשת חברת הניהול של אלי להב, שותפו של איליק רוז'נסקי לשליטה באס.אר אוברסיז, יעמוד על 75 אלף שקל בחודש במונחי עלות תמורת שירותי יו"ר וסמנכ"ל כספים, למרות שהחברה מחזיקה בנכס אחד בלבד

ניר צליק 07:4007.12.11

לפני כחצי שנה הועברה השליטה באס.אר אוברסיז, העוסקת בהשקעה בנדל"ן באירופה ובארצות הברית, מידיו של שלמה שמלצר לידיו של אלי להב, כאשר שותפו של שמלצר, איליק רוז'נסקי, נותר בחברה לצדו של להב. כעת, בעקבות העברת השליטה, נאלצת החברה להגיש את הסכם השכר של להב לאישורם של בעלי המניות. להב עומד בראש קבוצת להב העוסקת בתחום הקמעונאות והנדל"ן, כאשר את עיקר חשיפתו הציבורית קיבל להב כשהיה הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע.

 

לפי הסכם הניהול החדש, יקבלו להב, שמשמש כיו"ר הדירקטוריון וסמנכ"ל הכספים, שלמה פדידה, כ־75 אלף שקל בחודש ביחד (במונחי עלות), כאשר פדידה יועסק בשלושת רבעי משרה בלבד. בנוסף, תעמיד חברת הניהול של להב משרדים בהרצליה פיתוח לאס.אר אוברסיז, תמורת שכר הדירה של 21 אלף שקל לחודש. ההיקף השנתי של התשלומים לחברת הניהול עומד על 1.15 מיליון שקל.

 

בניגוד ללהב, שזקוק לאישור בעלי המניות לשכרו, איליק רוז'נסקי, המשמש כדירקטור בחברה ואף הוא בעל שליטה בה, אינו זקוק לאישור בעלי המניות מאחר שהסכם השכר שלו נקבע אשתקד ותקף למשך שלוש שנים. רוז'נסקי מקבל מהחברה דמי ניהול של 70 אלף שקל בחודש וכן החזר הוצאות ואחזקת רכב.

 

יש לציין כי עד כה לאס.אר אוברסיז אין כמעט פעילות עסקית משמעותית. הכנסותיה מדמי שכירות בתשעת החודשים הראשונים של 2011 היו זניחות והסתכמו בכ־45 אלף שקל בלבד, כאשר ההפסד הסתכם בכ־502 אלף שקל. למרות היעדר הפעילות העסקית, מנהלי החברה לקחו לכיסם כ־3.3 מיליון שקל על עבודתם בחודשים ינואר־ספטמבר. בדו"ח הרבעון השלישי מציינת החברה כי עיקר ההפסד נובע מהוצאות ההנהלה.

 

בסוף ספטמבר הכילה קופתה מזומנים בשווי של 60.7 מיליון שקל, אולם במהלך אוקטובר הושלמה רכישת נכס ראשון בגרמניה, מרכז מסחרי בעיר אמריך, תמורת 9.1 מיליון יורו. הנכס משלם דמי ניהול של 722 אלף יורו בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x