בורסת ת"א

משפחת צרפתי: האב יוותר על מחצית משכרו, אך יגדיל את המענק

ב־14 בנובמבר תנסה משפחת צרפתי לאשר מחדש את הסכמי העסקתם של כל חברי המשפחה בחברה. בהסכמים הנוכחיים נהנו צבי, רפי ומשה מתוספת שנתית של 5% לשכרם בהצמדה למדד

אסף גילעם 07:1706.10.11

דירקטוריון חברת יזמות הנדל"ן צרפתי ,שבשליטת משפחת צרפתי (85%), נהנה מנציגות משפחתית רחבה במיוחד: בעל השליטה צבי צרפתי מכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון לאחר שבעלי המניות דחו בסוף 2009 את בקשתו להמשיך ולהחזיק גם בתפקיד המנכ"ל. בעקבות זאת, מכהנים כיום בניו רפי ומשה צרפתי כמנכ"לים המשותפים של החברה.

 

בת אחת, מלי קאירי, משמשת כמנהלת קשרי לקוחות ומערך השיווק, ואילו הבת השנייה, אירית צרפתי בן חני, אוחזת בכובעים רבים, בהם מנהלת משאבי אנוש ואחראית מערכות המידע. בעלה של אירית, אופיר בן חני, מועסק כסמנכ"ל התפעול של אחת מהחברות־הבנות.

 

רוב בני המשפחה מחזיקים גם במניות החברה ישירות, וצבי, רפי, משה ומלי גם חברים בדירקטוריון של החברה - שאמור לפקח על ההנהלה ובעלי השליטה.

 

האתגר: ב־14 בנובמבר תנסה משפחת צרפתי לאשר מחדש את הסכמי העסקתם של כל חברי המשפחה בחברה. בהסכמים הנוכחיים נהנו צבי, רפי ומשה מתוספת שנתית של 5% לשכרם בהצמדה למדד, עם מענק שנתי מהרווח לפני מס של החברה: צבי ל־2% ורפי ומשה ל־1% כל אחד. מלי לא נותרה מאחור כשב־2007 זכתה לתוספת שכר של 24% והבטחה לגידול שנתי של 4% בשכרה, צמוד למדד כמובן. לאחר מכן, בתחילת 2010, זכתה גם אירית לשדרוג שכר של 53% עם הבטחה לגידול שנתי של 4%, צמוד למדד.

 

הוויתור: לאחר שנכווה בעבר מסירוב בעלי המניות לאשר לו את כפל התפקידים, ועל רקע לא פחות מ־20 בעלי שליטה בחברות ציבוריות שהחזיקו בתפקידים בכירים ונאלצו להתפטר בעקבות התיקון בחוק, צבי צרפתי יודע שהוא צריך לבוא לקראת בעלי המניות. לכן, בהסכם המוצע מוותר צבי על מחצית משכר הבסיס שלו, שיסתכם כעת ב־178 אלף שקל לחודש. בנוסף מוותר צבי על התוספת השנתית של 5% למשכורות. מנגד, יגדל המענק השנתי של צבי מ־2% ל־3% מהרווח השנתי לפני מס. האחים המנכ"לים יספגו הפחתה של 35% משכרם החודשי שיסתכם כעת ב־113 אלף שקל לכל אחד. בנוסף תפחת התוספת השנתית למשכורת מ־5% צמוד למדד ל־2.5%. מצד שני, יוכפל שיעור המענק שמקבל כל אחד מהם ל־2% מהרווח. הסכמי ההעסקה של יתר בני המשפחה ייוותרו ללא שינוי.

מה דעתך על מניית צרפתי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הדירקטוריון מנמק: "תרומתו של צבי הנה חיונית ומהותית להצלחת הקבוצה ולקידום עסקיה. תנאי העסקתו של צבי הנם סבירים והוגנים בהתחשב בתפקידו, ולאור העובדה שחלק מרכיבי התגמול שלו מבוססים על תוצאות הקבוצה". בנוסף מציין הדירקטוריון כי ניסיונן של מלי ואירית "הנו גורם חשוב להצלחת החברה".

 

ההכרעה: מכיוון שכל בני המשפחה מנועים מלהצביע בעניינם, ההכרעה נותרת בידי בעלי המיעוט מהציבור המחזיקים רק ב-9.3% מהון החברה ואלטשולר שחם, שהפכו לבעלי עניין בחברה בינואר עם אחזקה של 5.6%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x