$
שווקי חו"ל

רשות ניירות ערך בארה"ב בוחנת הצעה להגבלת התנודות במסחר

על פי ההצעה החדשה המסחר במדד S&P 500 יופסק במקרה של תנודה תוך יומית הגבוהה מ-7%, במקום תנודה של 10% במדד דאו ג'ונס, על פי הפורמט הישן

סוכנויות הידיעות 22:4427.09.11

רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) החליטה לבחון רפורמה שבמסגרתה היא תאמץ כללים חדשים שיגבילו תנודות חדות וחריגות במדדים המובילים בוול סטריט.

 

על פי ההצעה, תוגבל התנודה במדד S&P 500 ל-7%. כלומר במידה ותהיה תנודה חריגה מ-7% המסחר במדד יופסק. בפורמט הישן, המסחר בבורסת

ניו יורק היה מופסק בעקבות תנודה במדד דאו ג'ונס בלבד, שכולל את 30 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בארה"ב.

 

"כללים נוקשים יותר למניעת תנודות חריגות יאפשרו לכל משקיע לקחת נשימה, מתי שיחפוץ בכך", אמר וויליאם קארש, מנכ"ל לשעבר של Direct Edge Holdings.

 

הרגולטורים בארה"ב בוחנים מאז ה-6 במאי 2010, צעדים שונים למניעת צניחה חדה, תוך יומית. באותו היום צנחו מניות רבות ביותר מ-10% ללא כל סיבה, כשמדד דאו ג'ונס נסחר במהלך אותו יום בירידה של 9.2%. מאוחר יותר הועלו ספקולציות שונות כי מי שאחראי לקריסה זו הן מכונות מסחר.

 

עוד בהתאם להצעה החדשה, הפסקת המסחר אחרי צניחה של 7% במדד S&P 500 תחודש ואם לאחריה יגיעו המדדים לצניחה של 13%, יופסק המסחר שוב. מנתק הזרם הבא יהיה בירידה של 20%, בהשוואה לשער הסגירה של המדד ביום הקודם. מדובר על שינוי לעומת, מנתקי זרם בירידה של 10%, ירידה של 20% ו-30% במדד דאו ג'ונס.

 

נציין כי מדובר על הצעה שהונחה על שולחן רשות ניירות ערך בארה"ב, רק 10 ימים אחרי הקריסה המפורסמת באוקטובר 1987, כך עולה מהמידע שנאסף על ידי בלומברג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x