$
בורסת ת"א

רוברט פארקר: "כולנו דואגים ליוון אך צריך לחשוש ממצבה של איטליה"

כך אמר חבר ועדת ההשקעות של קרדיט סוויס בכנס פורום CFO. לדבריו לאיחוד האירופי לא תהיה בעיה לסייע ליוון, פוטוגל או ספרד אבל החוב של איטליה גדול מידי לחילוץ

שניר הנדלר 15:4111.09.11
"כולנו דואגים ליוון, אך לדעתי אין צורך לדאוג להם, אלא צריך לחשוש ממצבה של איטליה", כך אמר היום (א') רוברט פארקר, חבר ועדת ההשקעות של קרדיט סוויס בכנס פורום CFO.

 

לדבריו, "המגמה השלילית שאפיינה את שוק ההון נובעת מהעובדה התחילה ביולי בשל העובדה שהמשקיעים והחברות
הבורסאיות הנמיכו את הציפיות שלהם לצמיחה הכלכלית; בעיה אחרת היא שאנחנו כולנו דואגלים ליוון ומתעלמים מהחוב בהיקף 1.9 טריליון יורו שיש לאיטליה. אם מדינות כמו יוון, פורטוגל וספרד יבקשו את תמיכת האיחוד האירופי, לא תהיה לאיחוד או לקרן המטבע הבינלאומית בעיה לסייע למדינות, אבל החוב של איטליה גדול מדי לחילוץ".

 

"לכן יש דאגה בשווקים למידת החשיפה של הבנקים באירופה לבנקים איטלקים ולכן זה לא מפתיע שאנחנו רואים לחץ על בנקים אירופאים להקטין את החשיפה לאירופה מה שמביא לירידה בנזילות המערכת הבנקאית באירופה", ציין פארקר.

 

בצד התומך בשווקים רואה פארקר את המגמה החיובית בכלכלת יפן. "לאחר רעידת האדמה והצונאמי שבא בעקבותיו ראינו התאוששות בכלכלה היפנית. בנוסף אם מסתכלים על סקנדינביה, גרמניה, והולנד לא רואים שיש להן בעיות צפויות לייצר צמיחה נאה בשנה הקרובה", אמר פארקר.

 

לכן, על אף הסכנה בשווקי אירופה, לדברי פארקר, הצמיחה בצפון אירופה ושיעור הצמיחה הגבוהים בהודו וסין יתמכו בשווקים. "גם האינפלציה מתמתנת, מחירי המזון והאנרגיה יורדים. והמאזנים של התאגידים הגדולים מצביעים על חוזק. לכן, לדעתו של פארקר עיקר הדאגה צריכה להיות מופנית לאיטליה והמצב שם צפוי להמשיך להעיב על השווקים, כך לדברי פארקר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x