$
בורסת ת"א

גרנית הכרמל: שיפור בהכנסות החברות הבנות לא הצליח להניב רווח נקי משמעותי

החברה הציגה רווח תפעולי של 52 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל ברבעון המקביל. יוסי זינגר, מנכ"ל גרנית: "נמצאים בפתחה של תקופה מאתגרת של שינויים בסביבת המאקרו ושינויים רגולטורים בסביבה העסקית בענף הדלק"

שהם לוי 11:5016.08.11

גרנית הכרמל, חברת ההחזקות הנמצאת בשליטת קבוצת עזריאלי נעלה את הרבעון השני עם שיפור בהכנסות החברות הבנות, אך אלה לא הצליחו להניב רווח נקי משמעותי.

 

החברה הציגה רווח תפעולי של 52 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 28 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 3 מיליון שקל, זאת בהשוואה להפסד של 2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

הוצאות המימון של גרנית הכרמל זינקו ל-41.4 מיליון שקל, לעומת 24 מיליון שקל ברבעון המקביל. כך שאת העדר העלייה ברווח הנקי למרות השיפור בהכנסות החברות הבנות אפשר בין היתר לייחס לעלייה בהוצאות המימון.

 

סונול: מספר חנויות הנוחות עלה ל-164

 

חברת הבת סונול הציגה ברבעון השני של 2011, מחזור מכירות נטו שהסתכמו בכ-1.2 מיליארד שקל לעומת מיליארד שקך ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי של חברת סונול הסתכם בכ-23 מיליון שקל לעומת כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד שהתאפיין בחולשה יוצאת דופן.

 

בפעילות מתחמי התדלוק והמסחר בסונול, הציגה החברה ברבעון השני של שנת 2011, רווח תפעולי שהסתכם בכ-14 מיליון שקל לעומת כ-19 מיליון שקל (11 מיליון שקל, לו ייחוס העלויות היה בשיטה זהה) ברבעון המקביל אשתקד.

 

ברשת סונול פועלות כיום 235 תחנות תדלוק ציבוריות מהן 191 (כ-81%) מופעלות על ידי חברה בשליטת סונול. מספר חנויות הנוחות ברשת SOGOOD גדל והגיע ל-164 חנויות לעומת 151 חנויות בתום שנת 2010. מחזור חנויות הנוחות עלה בכ-17% והגיע לכ-62 מיליון שקל לעומת כ-53 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (בחנויות זהות גדל המחזור בכ-12%). הרווח הגולמי בחנויות הנוחות גדל והגיע לכ-18 מיליון שקל לעומת כ-16 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

לדברי יוסי זינגר, מנכ"ל גרנית הכרמל, "נתוני הרבעון השני של 2011 מציגים שיפור בכל מדדי הרווחיות, זאת חרף הגידול המתמשך בהוצאות המימון אשר הושפעו משיעורי הריבית, שערי החליפין, העלייה במחירי התזקיקים ועוד. אנו נמצאים בפתחה של תקופה מאתגרת של שינויים בסביבת המאקרו ושינויים רגולטורים בסביבה העסקית בענף הדלק. כול אלו יצריכו מאיתנו ביסוס מדיניות ניהול סיכונים ותגובה ממוקדת. היעדים האסטרטגיים שאנו עומדים בפניהם בטווח המיידי הם חתימה על הסכם עם המדינה להכפלת מתקן ההתפלה בפלמחים והקמה של פרויקטים סולאריים בינוניים בחודשים הקרובים, ובטווח הארוך המשך מימוש התרחבות בתחומי הליבה של הקבוצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x