$
מט"ח וסחורות

נוטשים את הדולר והיורו - הפרנק השוויצרי שובר שיאים

המשקיעים מחפשים השקעות בטוחות יותר על רקע אי־הוודאות הגוברת בשווקים בתקופה האחרונה

ניר צליק 07:2710.08.11

במקביל לירידות השערים החדות שנרשמות בבורסות המובילות ברחבי העולם בשבועיים האחרונים, נרשמת גם טלטלה בשוקי המטבע העולמיים, כאשר המשקיעים מחפשים השקעות בטוחות יותר על רקע אי־הוודאות הגוברת בשווקים בתקופה האחרונה.

 

הפרנק השוויצרי נסחר אתמול במחיר שיא של כמעט שלוש

שנים מאז נובמבר 2008, כאשר זינק ב־3.5% לעומת הדולר והיורו על רקע החששות הגוברים למשבר בכלכלת ארצות הברית ולמשבר חובות באירופה. התחזקותו של הפרנק השוויצרי מתרחשת למרות המהלכים של הבנק השוויצרי להורדת ריבית בתקופה האחרונה, ולמרות אזהרותיו כי הפרנק השוויצרי חזק מדי.

 

בשבועיים האחרונים נחלש הדולר מול הפרנק השוויצרי בכ־8% והוא נסחר במחיר של דולר ל־0.74 פרנק. גם היורו נחלש מול הפרנק השוויצרי בשבועיים האחרונים בכ־9%, והוא נסחר במחיר של 0.95 יורו לפרנק.

 

המשקיעים מצאו מפלט גם בין היפני שהתחזק בתקופה האחרונה, כאשר בשבועיים האחרונים נחלש הדולר מול הין ב־1.3% למחיר של 77.3 ין לדולר. ביחס ליורו התחזק הין בשבועיים האחרונים בכ־2% ל־110.2 ין ליורו. הדולר נחלש לעומת היורו בשבועיים האחרונים בכ־0.7% לרמה של 1.43 יורו לדולר. הדולר האוסטרלי נחלש בשבועיים האחרונים בכ־6% לרמה של 1.01 דולר אוסטרלי אל מול הדולר האמריקאי. אל מול היורו נחלש הדולר האוסטרלי בשבועיים האחרונים ב־5.4% לרמה של 71 סנט אוסטרלי ליורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x