$
בורסת ת"א

איגר רוצה להעביר את השליטה בדוראה למחזיקי האג"ח

בצלאל איגר ניסה לשפר את הצעתו למחזיקי האג"ח עם עוד כ-30 מיליון שקל באיגרות חוב, אך הוא לא מוכן להזרים יותר מ-10 מיליון שקל כעת. המשקיעים מצידם חוששים לקבל לידיהם חברה שקרובה לחדלות פרעון

לירוי פרי 12:3107.08.11

אסיפת מחזיקי האג"ח של דוראה, אשר בשליטתו וניהולו של בצלאל איגר, נערכה ביום ד' האחרון וחשפה בפני המשקיעים שלוש חלופות להסדר חוב בחברה. בעוד הצעת נאוסיטי של אהוד בן ש"ך וכן ההצעה של נ.ד.מ.ר, אשר בשליטת משפחת עמר - נותרו ללא שינוי לבינתיים, איגר נלחץ מעט לפינה וניסה לשפר את הצעתו.

 

על פי הצעתו החדשה של איגר, כלל בעלי האג"ח יאלצו לוותר על קרן חוב של כ-210 מיליון שקל ויקבלו במקומה שתי סדרות אג"ח חדשות בהיקף של כ-115 מיליון שקל, כאשר 15 מיליון שקל מתוכם יתקבלו מיידית, אם יאושר ההסדר. סדרה אחת, הכוללת 85 מיליון שקל ערך נקוב צמודת מדד ונושאת ריבית שנתית של 4.75%, כאשר הקרן תיפרע ב-5 תשלומים החל מ-2014. סדרה נוספת הינה סדרה שניתנת להמרה, בהיקף של כ-30 מיליון שקל, אינה צמודת מדד, נושאת ריבית שנתית של כ־1.5% בלבד, אך זו תפרע בתשלום אחד רק ב-2020. זה הסעיף שמבדיל בין הצעתו הנוכחית של בצלאל איגר לבין הצעתו משבוע שעבר, שבה הציע שתי סדרות אג"ח בהיקף כולל של 80 מיליון שקל.

 

בנוסף, כפי שכבר פורט בהצעה הקודמת, החברה תעבור לידי מחזיקי האג"ח (אשר יחזיקו בסופו של דבר בין 72% ל-80%), איגר עצמו יזרים כ-10 מיליון שקל בלבד תמורת כ-20%, ואילו שאר ההחזקות יוותרו בידי הציבור. במילים פשוטות, הצעה זו באה לצמצם את היקף התספורת למשקיעים מכ-50% לרמה של כ-40%, אולם הדבר אינו כל כך מהותי, משום שכסף "חדש" בקושי נכנס לחברה. כך תועבר החברה משליטתו של בצלאל איגר לידי מחזיקי האג"ח, אך חובותיה ומצבה, אשר מוגדר בשוק כחדלות פרעון, לא ישתנו אלא רק יעברו ידיים.

 

לשם השוואה, שתי ההצעות הנוספות מצד נאוסיטי ומשפחת עמר, מבקשות לבצע תספורת שבין 40% ל-60%, אולם בשתיהן מוצעת הזרמת הון חדש פנימה. נאוסיטי מציעה לשלם כ-45 מיליון שקל תמורת כ-70% מהחברה, ואילו נ.ד.מ.ר מציעה להזרים כ-20 מיליון שקל לחברה ועוד 55 מיליון שקל להחלפת החוב של פסגות - נושה מובטח לו משולמת ריבית שנתית גבוהה בשיעור של 8%.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x