$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": אנטרופי סנדלה את אלעד תשובה

בנוסף חברת הייעוץ גם המליצה למוסדיים להתנגד לאישור מענק ליו"ר קבוצת דלק, אך מכיוון שלא דובר בעסקת בעלי עניין העסקה אושרה

רחלי בינדמן 07:3412.07.11

חברת הייעוץ אנטרופי המליצה לגופים המוסדיים להתנגד לאישור מענק חד־פעמי בגובה של 600 אלף שקל ליו"ר דירקטוריון קבוצת דלק גבי לסט, בגין תוצאות 2010 - כך נודע ל"כלכליסט". אלא שחרף ההמלצה להתנגד למתן המענק, אישרה שלשום האסיפה הכללית של החברה את המענק.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מכיוון שלסט אינו נמנה עם בעלי השליטה בקבוצת דלק, לא היה מדובר בעסקת בעלי עניין שדורשת אישור של רוב מקרב בעלי מניות המיעוט, ודי היה באישורו של בעל השליטה יצחק תשובה את המענק כדי להעביר את ההחלטה גם אם המוסדיים המחזיקים בנייר התנגדו. מדובר במענק המהווה 0.031% מהרווח הנקי של קבוצת דלק ב־2010 שהסתכם ב־1.9 מיליארד שקל. באנטרופי ציינו כי משיחה שערכו עם נציגי קבוצת דלק עלה כי המענק אינו נגזר או נסמך על יעדים או תוכנית עבודה שמובאים מראש לעיונם של בעלי המניות, אלא נקבע על ידי הדירקטוריון בדיעבד, ומשכך אין לאשרו.

 

אלא שהצעה אחרת שעלתה על סדר היום של האסיפה דווקא נדחתה על ידי בעלי מניות המיעוט, וזאת בזכות היותה עונה על ההגדרה של עסקת בעלי עניין. קבוצת דלק ביקשה לאשר לה להעניק כתבי פטור לכלל הדירקטורים, ובכללם גם לאלעד תשובה, בנו של יצחק תשובה, המשמש כסגן יו"ר דירקטוריון הקבוצה. משמעותו של הפטור היא כי החברה לא תתבע דירקטורים אם אלה הפרו את חובת הזהירות כלפיה. באנטרופי ציינו כי יש להתנגד למתן הפטור לנושאי משרה ודירקטורים, וזאת כחלק מהגברת נורמת התנהגות נאותה וייעול הממשל התאגידי.

 

למרות המלצת אנטרופי אישרה האסיפה מתן כתבי פטור לדירקטורים שאינם נמנים עם בעלי השליטה בחברה, מאחר שהחוק דורש רוב רגיל בלבד לשם קבלת החלטה כזו - כלומר די באישורו של יצחק תשובה להחלטה. במקרה של תשובה הבן, שנחשב כבעל עניין, נדרש רוב של בעלי המניות מקרב הציבור, שנענו להמלצתה של אנטרופי והתנגדו למתן הפטור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x