$
בורסת ת"א

סלקום: הערכת השווי של נטוויז'ן היא 1.54 מיליארד שקל

הסכום האמור משקף מחיר למנייה של 47.46 שקל - בדומה למחיר בשוק ולהערכה של סלקום לפני כחודשיים לשוויה של נטוויז'ן

שי סלינס 09:4114.06.11

סלקום הודיעה היום (ג') כי לפי הערכת השווי, שביצעה פירמת רואי החשבון PwC, שוויה של נטוויז'ן עומד על 1.54 מיליארד שקל. בתוך כך השלמת המיזוג בין החברות עדיין כפוף לאישור הדירקטוריונים של שתי החברות, כמו גם לאישורם של בעלי המניות. הסכום האמור משקף מחיר למנייה של 47.46 שקל - בדומה למחיר בשוק.

 

במרץ השנה פירסמה סלקום הודעה לפיה תרכוש את נטוויז'ן לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. אז, מדובר היה בשווי הגבוה ב-10% ממחיר השוק. הערכת השווי הקודמת של נטוויז'ן הייתה בשווי של 1.48 מיליארד שקל.

 

סלקום בניהולו של עמוס שפירא היא חברת הסלולר הגדולה בישראל, המשרתת כ-3.4 מיליון לקוחות, ובשנים האחרונות אף החלה לפעול בתחום השיחות הפנים ארציות באמצעות פריסת תשתית עצמאית והסתמכות על תשתית בזק. נטוויז'ן מספקת שירותי קישוריות אינטרנט (ISP), שיחות בינלאומיות, שיחות פנים ארציות ושירותי תקשורת לעסקים. בסוף 2010 היו לחברה 604 אלף לקוחות אינטרנט מהיר ו-52 אלף לקוחות טלפוניה ביתית, והחברה העריכה את נתח השוק שלה בתחום השיחות הבינלאומיות ב-31.5%.

 

סלקום נסחרת כיום לפי שווי של 10 מיליארד שקל, כאשר בעלת המניות העיקרית בה הינה אי.די.בי שבשליטתו של נוחי נדקנר, המחזיקה ב-52% מהחברה באמצעות דיסקונט השקעות וכלל.  נטוויז'ן נסחרת כיום לפי שווי של 1.45 מיליארד שקל. בעלת המניות הגדולה בנטוויז'ן היא אי.די.בי, באמצעות החברות כלל תעשיות ודיסקונט השקעות, כאשר כלל אחזקתה מסתכם ב-69% מהחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x