$
בורסת ת"א

האם טבע תנצח במשפט הוויאגרה נגד פייזר?

האנליסטים בלירינק סוואן על המשפט שייפתח ביום רביעי הקרוב: "אם טבע תנצח במשפט היא תהנה כתוצאה מפקיעת הפטנט מעלייה של 2% ברווח הנקי"

שהם לוי 10:0713.06.11

ביום רביעי הקרוב ייפתח בארה"ב משפט התביעה שמנהלת יצרנית תרופות המקור הגדולה בעולם פייזר כנגד חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם טבע בנוגע לתקיפת הפטנט לתרופת ויאגרה לטיפול באין אונות.

 

הגישה של האנליסטים בוול סטריט היא שהפטנט על תרופת הוויאגרה של פייזר ייפקע השנה, כך שפייזר תתחיל להתמודד עם תחרות גנרית כבר בתחילת 2012. מנגד, בידי פייזר יש את האפשרות לקבל אישור להארכת תוקף הפטנט עד שנת 2019. 

  

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
50% 0% 50%

החשיבות עבור פייזר בהארכת תוקף הפטנט היא אדירה: ניסיון נוסף לרכך את הנפילה החדה מצוק הפטנטים של השנים הקרובות - מצב שבו מאבדות החברות את הפטנטים לחברות גנריות. המשך תוקף הפטנט משמעותו עליית מחירים כך שמחירה של גלולה אחת עלול לנוע בטווח של 20-15 דולר.

 

"יש סיכוי מאוד גדול שהתרופה תזכה להגנת פטנט עד 2019", אמר סימוס פרננדז, אנליסט בלירינק סוואן. אם פייזר תנצח במשפט אז מדובר במאות מיליוני דולרים של רווח נקי ומכירות, כך טוען עוד פרננדז.

 

אותו אנליסט מעריך שאם טבע היא זו שתנצח במשפט, אז רווחיה כתוצאה מאותה זכייה ללא התייחסות להשפעות נוספות יעלו ב-2%.

 

הגילוי של תרופת הוויאגרה היה לגמרי מקרי: פייזר בכלל יעדה את המרכיב הפעיל בתרופה סלידנפיל (sildenafil) כדי לטפל בבעיות לב כמו לחץ דם גבוה. מאוחר יותר פייזר ייעדה את הוויאגרה לבעיות זקפה של גברים שמביאים לה הכנסות שנתיות של כמיליארד דולר. במקביל, בסוף השנה הנוכחית פוקע הפטנט החשוב ביותר השייך לפייזר על תרופת הליפיטור לטיפול בכולסטרול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x