$
בורסת ת"א

כיל השלימה רכישת חברת דשנים אמריקאית תמורת 270 מיליון דולר

החברה של משפחת עופר תרכוש את חטיבת הדשנים של Scotts Miracle-Gro Company המתמחה בייצור ומכירה של דשנים מיוחדים ובעלת היקף מכירות שנתי של 242 מיליון דולר

שי סלינס 10:0101.03.11

כיל של החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר מדווחת הבוקר (ג') כי השלימה את העסקה לרכישת חטיבת הדשנים של Scotts Miracle-Gro Company האמריקאית לפי שווי של 270 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
6% 13% 81%

התמורה תשולם במזומן במועד השלמת העסקה ותמומן ממקורותיה העצמיים של החברה.

 

הפעילות הנרכשת עוסקת בייצור ומכירה של דשנים מיוחדים, מצעי גידול, מוצרים להגנת הצומח, זרעי דשא למשתלות מסחריות, משטחי דשא ציבוריים, משטחי ספורט וחקלאות מתקדמת.

 

ביחידה מועסקים כ-340 עובדים והיא מפעילה שלושה מפעלי ייצור הממוקמים בהולנד, בריטניה וארה"ב וכן מכרות כבול למצעי גידול בבריטניה. השווקים העיקריים בהם פועלת היחידה הינם, אירופה, צפון אמריקה, אסיה/פסיפיק ואפריקה.

 

בנסוך לכך בעלי השליטה ב-Scotts Miracle Gro צפויים להגיע לישראל לפגוש את הנהלת כיל ולסכם את עסקת הרכישה.

 

עקיבא מוזס מנכ"ל כיל אמר היום: "יכולות ההפצה והשיווק של Scotts יקרבו אותנו עוד יותר אל הלקוחות ויצרו סינגריות אופטימאליות לסל המוצרים הרחב שיש כעת לחברה בתחום הדשנים המיוחדים".

 

ג'ים האגדורן יו"ר ומנכ"ל Scotts Miracle Gro, אמר: "אנו שמחים על סיום תהליך המכירה של חטיבת ה- Professional Global לכיל, ובטוחים כי הצוותים של כיל ו- Professional Global יבססו יחסי עבודה קרובים".

 

היחידה העסקית Scotts Global Professional של חברת Scotts Miracle Gro עוסקת בדשנים מיוחדים לגינות ונוי, למשטחי דשא ציבוריים ולפעילויות ספורט כגון משטחי גולף.

 

היקף המכירות המצרפי של היחידה הנרכשת, נכון לשנה המסתיימת בספטמבר 2010, הינו 242 מליון דולר. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x