$
בורסת ת"א

הצלחה לביונדווקס בניסוי הבטיחות לחיסון לשפעת

לא התרחשו כל תופעות לוואי חמורות או אירועים חריגים בניסוי. התוצאות המלאות צפויות להתפרסם ברבעון השני

שניר הנדלר 11:1524.02.11
ביונדווקסהמפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום (ה') על קבלת תוצאות בטיחות עם סיום שלב ההזרקות לכל המשתתפים בניסוי הקליני שלב IIa בחיסון האוניברסאלי לשפעת המולטימרי-001.

  

לדברי ביונדווקס, מנהלת הניסוי קבעה כי בסיום שלב ההזרקות לא התרחשו כל תופעות לוואי חמורות וכי לא התרחש כל אירוע חריג אשר השפיע על המשך המהלך התקין של המחקר עד כה.  

 

ביונדווקס החלה באוקטובר 2010 בניסוי בשלב IIa שנועד לבחון את הבטיחות ואת תגובת המערכת החיסונית של גוף האדם (האימונוגניות) לחיסון האוניברסאלי לשפעת. מאז תחילת הניסוי ניתנו זריקות החיסון למשתתפים בניסוי. על פי הערכת החברה, תוצאות הניסוי צפויות להתפרסם עד סוף הרבעון השני של שנת 2011.

  

הניסוי בוחן את הבטיחות והאימונוגניות (תגובת המערכת החיסונית של הגוף) של החיסון ואת יכולת החיסון להגביר את התגובה החיסונית לחיסון השפעת המסחרי. בניסוי נבדקים 200 משתתפים, גברים ונשים, בגילאי 18-49.

  

הניסוי הינו דו-שלבי, אקראי, כפול סמיות, מבוקר פלצבו, ונערך במרכזים למחקר הקליני במרכז רפואי בית חולים הדסה ובמרכז הרפואי תל-אביב על שם סוראסקי (איכילוב). החוקרים הראשיים שמנהלים את הניסוי הקליני הינם פרופ' יוסף קרקו, מנהל המרכז למחקר הקליני בבית חולים הדסה, וד''ר יעקב עצמון, מנהל המרכז למחקר קליני באיכילוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x