$
שווקי חו"ל

איחרו את הרכבת: הבנקים הגדולים בוול סטריט פספסו את הרווחים מסחורות

ההתמקדות בשוקי הנפט והגז עלתה לבנקים בהפסד הרווחים מזינוק מחירי הסחורות ב־2010, וההכנסות בתחום צנחו בממוצע ב־40%

סוכנויות הידיעות 07:2116.02.11

הבנקים הגדולים בוול סטריט לא השכילו להרוויח מהזינוק במחירי הסחורות ב־2010, כך לפי בנקאים בתחום. אף שמחירי הזהב, הנחושת והכותנה עלו בשנה שעברה לשיאים חדשים, ההכנסות של הבנקים בוול סטריט מניהול תיקי השקעות בסחורות צנחו בממוצע בשיעור של 40%. התוצאות העגומות הללו לא נחשפו בדו"חות של הבנקים, אשר על פי רוב משלבים את תוצאות המסחר בסחורות עם המסחר במט"ח ובאיגרות חוב.

 

"הוול סטריט ג'ורנל" מדווח כי בבנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס, שהרחיב את השקעותיו בשוק הסחורות בשנים האחרונות, צנחו ההכנסות בחטיבת הסחורות ב־43% ב־2010 לעומת 2009, ל־514 מיליון דולר.

 

בגולדמן זאקס הסכימו להודות כי עסקי הסחורות רשמו "תוצאות נמוכות בהרבה" מכפי שציפו, ואילו במורגן סטנלי הסבירו את התוצאות בחטיבת הסחורות ב"רמות נמוכות יותר של פעילות הלקוחות ופגיעות השוק". קרדיט סוויס, אחד הבנקים הבודדים שמדווח על ההכנסות מסחורות, רשם ירידה של 42% במגזר זה.

 

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מקור הבעיה הוא העובדה כי הבנקים הגדולים ביותר במגזר הסחורות מבחינת הכנסות, בהם מורגן סטנלי וברקליס, התמקדו בשוקי האנרגיה הגדולים והנזילים יותר של נפט וגז טבעי, שרשמו ביצועים פושרים ב־2010. התנודות במחירים, שמסייעות לסוחרי וול סטריט לרשום רווחים, נעו סמוך לשפל עבור הנפט והגז הטבעי, ובמקביל היקפי המסחר צנחו בחדות.

 

לעומת זאת, התנודתיות במגזרי המתכות והחקלאות היתה רבה יותר ופיתתה משקיעים לשווקים הללו. לעומתם, מוסדות פיננסיים קטנים יותר, המתמקדים בשווקים המתעוררים או בשוקי נישה, רשמו ביצועים טובים יותר.

 

אך שנה גרועה אחת לא תמנע ככל הנראה מהבנקים להמשיך באסטרטגיות הצמיחה שלהם במגזר הסחורות. העלייה בביקושים לחומרי גלם מצד השווקים המתעוררים, בליווי החשש מהיחלשות הדולר, סוללת את הדרך למגמת עלייה במחירי הסחורות, והיצרנים והלקוחות ימשיכו כנראה לפנות לבנקים לעזרה במסחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x