$
שווקי חו"ל

שרה לי: רווח של 880 מיליון דולר ברבעון

בעקבות העלאת המחירים והירידה בהיקף המכירות רווחי עסקי החברה בצפון אמריקה ירדו ברבעון ב-28%; סך הכל הרווח עלה ל-1.37 סנט למניה מ-53 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה

סוכנויות הידיעות 19:5508.02.11
שרה לי, (Sara Lee) חברת המזון האמריקאי, לא יכלה להעלות את המחירים מספיק על מנת לאזן את מחירי הקפה והחלבונים הגבוהים אשר פגעו בתוצאות הרבעון השני של החברה שהודיעה לאחרונה שתתפצל לשתי חברות נפרדות.

 

מנהלי החברה הרגיעו מעט את חששות המשקיעים לגבי הפיצול ואמרו שהם
ינסו למזער את השפעת המס על העסקה. הם אף ציינו כי צפויים להיות רוכשים רבים אשר יתעניינו באחת היחידות לאחר הפיצול, למרות שמבנה העסקה עשוי לחסום קונים אשר מנהלים משא ומתן פעיל לגבי רכישה למשך עד כשנתיים.

 

שרה לי מסרה כי מחירי הסחורות עלו ב-127 מיליון דולר ברבעון אך העלאת המחירים פיצתה על 73 מיליון דולר מהסכום בלבד. שרה לי העלתה את המחירים ב-4.5% בעסקיה בארה"ב אך היקף המכירות ירד כמעט בהתאמה ב-4.9%. בכל עסקי החברה העלאת המחירים הייתה סך הכל 3.1%.

 

"תגובת הצרכנים למחירים הגבוהים יותר נראתה חזקה יותר ממה שחשבנו", אמר ג'ון באומגרטנר, אנליסט לסוכנויות הידיעות.

 

עבור הרבעון שהסתיים ב-1 בינואר החברה דיווחה על רווח של 880 מיליון דולר, או 1.37 דולר למניה, עלייה מ-371 מיליון דולר, או 53 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה ירדו ב-0.4% ל-2.3 מיליארד דולר בעקבות החלשות היורו. ממוצע תחזיות האנליסטים היה לרווח של 25 סנט למניה לגבי הכנסות של 2.52 מיליארד דולר.

 

בעסקי החברה בצפון אמריקה ההכנסות עלו ב-1% ברבעון עקב עליית המחירים אך היקף מכירות נמוך יותר, והרווח ירד ב-28%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x