בורסת ת"א

קרדן במגעים למכירת 15% ממניות GTC

איתן רכטר: "יותר נכון להיות נזילים כרגע, אבל זה לא במטרה לצאת מ-GTC פולין אלא כדי להגדיל את הנזילות בחברה"

ניר צליק 14:5219.01.11

קרדן אן.וי בוחנת את מכירת חלק מאחזקותיה ב-GTC פולין, המשקיעה בנדל"ן  במרכז ומזרח אירופה. קרדן תפעל למכור כ-15% מאחזקותיה בחברה הנסחרת בבורסת וורשה לפי שווי של כ-1.4 מיליארד יורו. את המגעים למכירת המניות עבור GTC יבצע מורגן סטנלי, כאשר המכירה צפויה להיות לגופים מוסדיים, בדיסקאונט שטרם נקבע על מחיר השוק.

  

אחרי מכירת אחזקותיה ב-GTC פולין, קרדן אן.וי תישאר עם אחזקה של כ-28% ממניות GTC, באמצעות GTC הולדינגס, חברה בת בבעלות מלאה של קרדן אן.וי. כחלק מהמהלך, התחייבה החברה לא לבצע עסקאות במניות שיוותרו בידה במשך 15 החודשים הבאים.

  

מה דעתך על מניית קרדן אן.וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
המשמעות היא כי קרדן אן.וי למעשה מצמצמת את חשיפתה להשקעות בפולין ובמזרח אירופה, לפחות במידה מסויימת. איתן רכטר אמר כי "פנו אלינו עם הצעה למכור חלק מהמניות, וכרגע אנחנו בודקים את העניין, כאשר המכירה תלויה במחיר שיציעו לנו. היתה התעניינות של כמה גופים מוסדיים אירופיים, אבל ההצעה שקיבלנו היתה מגוף אחד. אנחנו חושבים שזה יותר נכון להיות נזילים כרגע, אבל זה לא במטרה לצאת מ-GTC פולין אלא כדי להגדיל את הנזילות בחברה. המטרה היא לאזן את האחזקות שלנו, ואנחנו מאוד מאמינים בהשקעות בפולין"

 

קרדן אן.וי היא חברת אחזקות הפועלת בשלושה תחומים עיקריים: נדל"ן באמצעות ג'י.טי.סי פולין וג'י.טי.סי סין. שירותים פיננסיים באמצעות KFS, ותחום התשתיות באמצעות חברת תהל. קרדן אן.וי הינה בשליטת יוסף גרינפלד (20.1%) , אבנר שנור (17.7%) ואיתן רכטר. היא נסחרת בבורסת תל אביב ובבורסת היורונקסט.

 

GTC הוקמה בשנת 1994 ועוסקת בפיתוח פרויקטים בפולין ובמזרח אירופה. שווי נכסי הפורטפוליו נכון לתום הרבעון השלישי עמד על 2.4 מיליארד יורו, כאשר ערך ההשקעות בנכסים מניבים הסתכם ב-1.5 מיליארד יורו, כאשר מחציתן בפולין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x