$
בורסת ת"א

לידיעת הקודחים: תשובה מפנה את רישיונות "חלמיש", "רות E" ו"רות F"

גם לאחר ויתורים מול משרד התשתיות יישארו דלק קידוחים, אבנר ונובל אנרג'י עם רישיונות בשטחים של יותר מ-4 מיליון דונם לחיפושי נפט וגז

גיל קליאן 15:5117.11.10

דלק קידוחים ואבנר של יצחק תשובה, יחד עם השותפה האמריקאית נובל אנרג'י, הגיעו לסיכום עם משרד התשתיות על צמצום כמות רישיונות הקידוח שלהן. כך דיווחו החברות היום (ד').

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי הסיכום, החברות יוותרו לחלוטין על מובלעת "חלמיש" שברישיון "צורים" וכן על רישיונות "רות E" ו"רות F". החברות יוותרו גם על רישיון "אוהד" שפקע.

 

במקביל, החברות יכניסו שותפים נוספים לרישיונות "רות C" ו"רות D" וכן ברישיונות "אביה" ו"קרן" כך שחלקן של החברות יפחת ל-25%.

 

עם זאת, נראה כי גם לאחר הוויתורים האלה יחרגו החברות מכמות הרישיונות שהן יכולות לחזיק. החברות דיווחו כי "השותפויות ונובל תגשנה בקשה למועצת הנפט לאישור המשך החזקה ברישיון נוסף מעבר ל-12 רישיונות כמו גם בשטח רישיונות העולה על ארבעה מיליון דונם וזאת בהתאם להוראות סעיף 17 של חוק הנפט. הממונה יביא את הבקשה לאישור המועצה".

 

במקביל נמסר כי "השותפות, יחד עם שותפותיה במובלעת "צוק תמרור" שברישיון זרח, הגישה לממונה בקשה לקבלת חזקה בשטחי המובלעת. ככל שתידחה הבקשה לקבלת חזקה כאמור, השותפויות לא תבקשנה הארכה של תקופת הרישיון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x