שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הדוחות לא אטרקציה: עיר המלכים באילת הפסידה 15 מיליון שקל במחצית

פארק האטרקציות של אפריקה ואלרן נדל"ן אינו עומד באמות המידה הפיננסיות כלפי הבנק המממן - לאומי - ומנהל עמו מו"מ לפריסת חובות

סיון איזסקו 09:0013.09.10

פארק האטרקציות עיר המלכים באילת - שבבעלות אפריקה ישראל(38%), אלרן נדל"ן (38%) ומשקיעים פרטיים - המשיך לדמם גם ברבעון השני של השנה. ברבעון זה ההכנסות ירדו ב־17% והסתכמו בכ־4.6 מיליון שקל בלבד.

 

נתון זה ממחיש את המשך מגמת ההידרדות שנרשמה בשנים האחרונות, כשמספר המבקרים בפרויקט עיר המלכים באילת קטן בשלוש השנים האחרונות ב־20%-25% מדי שנה, וכשב־2009 ביקרו באתר האטרקציות התיירותי כמחצית ממספר המבקרים שביקרו בו בשנת 2006.

 

ההפסד ברבעון הסתכם ב־4.2 מיליון שקל וההפסד במחצית הראשונה הסתכם בכ־15 מיליון שקל ומצטרף להפסד של 24 מיליון שקל ב־2009. עם זאת, בתחילת יולי נכנס לתוקף ההסכם לפיו הפארק יופעל על ידי קבוצת פתאל, שמתכוונת לשנות במעט את מתכונת הפעילות ולהתחיל להפעיל את הפארק גם בשבתות ובחגים, מה שעשוי - יחד עם השקעות באטרקציות חדשות - להעביר את הפארק לרווחיות.

 

חובותיו של הפארק כלפי בנק לאומי מסתכמים בכ־62 מיליון שקל, וחובותיו לספקים מסתכמים ב־5 מיליון שקל, אולם בקופת המזומנים נמצאו בסוף הרבעון השני כ־427 אלף שקל בלבד. מתוך החובות לבנק החברה התחייבה לעמוד באמות מידה פיננסיות לגבי חוב בהיקף של 43 מיליון שקל. החברה דיווחה כי היא אינה עומדת בהתניות וכי היא מנהלת מו"מ לפריסת החוב, תוך שהיא מציינת כי לבנק עומדת ערבות שסיפקו השותפים בפארק.

 

לאור ההפסדים המצטברים, לחברה גירעון של 40 מיליון שקל. זה המקום להזכיר כי למרות הנתונים העגומים מהפרויקט התיירותי סיפקה שמאית המקרקעין דברת אולפינר ממשרד גרינברג אולפינר בע"מ בחודש מרץ הערכת שווי לפיה שוויו של הפארק הנו 118.8 מיליון שקל, וזאת משום שהיא החליטה לקבל את הערכת הנהלת אפריקה ישראל כי בחמש השנים הקרובות יגדל מספר המבקרים בפארק ב־22%-63%, מ־210 אלף מבקרים ב־2009 ל־342-256 אלף מבקרים מדי שנה בחמש השנים הקרובות. נותר רק להמתין ולראות אם פתאל תצליח במקום שאלרן ואפריקה נכשלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x