$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": אתר האינטרנט בחדרי חרדים מתקרב לבורסה בתל אביב

גלובל נטוורקס, המפעילה שמונה אתרי אינטרנט בתחומים שונים, בהם האתר המוביל של המגזר החרדי, אתרי היכרויות, חבר'ה והייד פארק, מתכננת להנפיק מניות לציבור לפי שווי של 70 מיליון שקל וכבר הגישה טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך

גולן חזני 07:0221.07.10

חברות האינטרנט והביומד הן החברות היחידות שבתקופת היובש של שוק ההנפקות הראשוניות שמאפיין את השבועות האחרונים בבורסה, מתכוננות להנפקת מניות.

 

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת האינטרנט גלובל נטוורקס עשויה להגיע בשבועות הקרובים לבורסה בתל אביב. החברה מתכננת הנפקת מניות

לציבור על בסיס דו"חות הרבעון הראשון של 2010, וכבר הגישה טיוטת תשקיף לרשות ני"ע.

 

גלובל נטוורקס נשלטת בידי היזם גיא כהן, ומחזיקה שמונה אתרי אינטרנט בתחומים שונים. שני המוכרים שבהם הם אתר חבר'ה, רשת חברתית שנרכשה ב־2007 מידי קבוצת מחשבה תמורת כ־15 מיליון שקל אבל נאלצה להיכנע לעליונות של פייסבוק, והאתר בחדרי חרדים, האתר המוביל בעולם לחדשות במגזר החרדי. מספר הכניסות אליו מוערך ב־50 אלף ביום, והוא מפעיל 200 פורומים ומעסיק 17 עובדים.

 

כהן, המשמש גם מנכ"ל, רכש לפני כשנה את מניותיהם (48.5%) של שותפיו לגלובל נטוורקס, בית סייבל השקעות שבשליטת שחר סיידון, משקיע פרטי וקרן אינספיריישן. בעקבות המהלך נהפך כהן למעשה לבעל המניות היחיד בגלובל נטוורקס. הקבוצה מחזיקה, בין השאר, ב־40% משוק ההיכרויות האינטרנטי בישראל באמצעות שני אתרים (אקסלאב ובליינד דייט). החברה מפעילה גם את אתר הפורומים הייד פארק.

 

באוקטובר האחרון השיקה החברה את לוח זה וזה (www.zvz.co.il) בהשקעה של 3 מיליון שקל. הלוח מתמקד בתחומי הרכב, הנדל"ן ומוצרי יד שנייה בדומה לפעילות של אתר Alljobs בתחום הדרושים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הרווח הנקי של החברה עומד על 4 מיליון שקל, נכון ל־2009. שווי החברה לצורך ההנפקה אמור לעמוד על 70 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x