$
בורסת ת"א

השותפות במטיס הסתיימה: הראל רכש אחזקות ברזילי

הראל ישלם תמורת אחזקות ברזילי באופקים 970 מיליון דולר ו-4.8% ממניות מטיס שברשותו. המו"מ בין השניים נחשף ב"כלכליסט"

גולן חזני 08:5416.06.10

מוני הראל רכש את אחזקותיו של שותפו אמנון ברזילי בחברת אופקים, ויישאר בעל השליטה היחיד במטיס קפיטל הבורסאית. על המו"מ בין השניים פורסם בלעדית ב"כלכליסט" בשבוע שעבר.

 

הראל ישלם תמורת האחזקות של ברזילי באופקים (50.5%) 970 מיליון דולר ו־4.8% ממניות מטיס שברשותו. כמו כן ייקח הראל על עצמו חוב של 28 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות שנטלו השניים, וישחרר את ברזילי מהערבויות לחוב.

 

למרות המריבות המתוקשרות בעבר, פרגנו אתמול השניים זה לזה. "אני מבסוט שיש קפטן אחד שמנהל את החברה ואני מאחל לו הצלחה", אמר ברזילי. "לא מכרתי בגלל מוני ולא בגלל אף אחד, אלא בגלל שיקול עסקי. הורדתי מעלי הרבה התחייבויות ואני יוצא לשוק החופשי. הכיוון שלי הוא אירופה בתחום המלונאות ונדל"ן מניב". הראל אמר לאחר סגירת העסקה כי "אני מקווה שעשיתי עסקה טובה. דיברנו על הפרידה הרבה זמן. GPM היא נכס מצוין. נשקיע בחברה את כל היכולות שלנו להרים אותה ולהוביל אותה להיות חברה בריאה וגדולה. אני מתכוון להישאר בחברה ולפתח אותה".

 

הנכס הזה עומד למכירה על ידי הבנק?

הראל: "הנכס לא עומד למכירה. המטרה היא להחליף את המימון מוואקוביה. כרגע אני מחפש אנשים שיריצו את העסק בארה"ב, ויהפכו את פטרו גרופ למה שהיא יכולה להיות".

 

בספטמבר אמורה פטרו גרופ לפרוע 5 מיליון דולר. הקופה ריקה.

הראל: "כמו שעד היום עמדנו בהתחייבויות - נמשיך לעמוד בהתחייבויות. אנחנו לא בורחים מהתחיבויות בטח שלא אני. הבאתי מכספי האישי 10 מיליון שקל בעבר לפרעון האג"ח, וגם במטיס יש כסף והיא תעמוד מאחורי פטרו גרופ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x