$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - סמי תותח מימש את האיום: תובע את עדי קייזמן

איש העסקים סמי תותח, ממייסדי אמדוקס, מימש את איומו והגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה משפטית נגד חברת אסים השקעות הבורסאית ובעלי השליטה בה, חברת נץ בונדס

גולן חזני 07:4031.05.10

איש העסקים סמי תותח, ממייסדי אמדוקס, מימש את איומו והגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה משפטית נגד חברת אסים השקעותהבורסאית ובעלי השליטה בה, חברת נץ בונדס, ונגד איי.די.או גרופ ובעל השליטה בה, עדי קייזמן, בעל השליטה הקודם באסים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי תותח תובע, באמצעות עו"ד גיא גיסין, לממש הסכם שחתם עם אסים לפיו תרכוש ממנו אסים את מניותיו בחברה־הבת אסים נדל"ן תמורת 4 מיליון אג"ח של אסים (1.5 מיליון אג"ח סדרה א' ו־2.5 מיליון אג"ח סדרה ב').

 

לדברי תותח, הוא חתם על ההסכם במאי 2009, אבל חודשים ספורים אחר כך מכר קייזמן את השליטה באסים לידי נץ בונדס שבשליטת ניב אהרוני וצבי איציק. לדבריו, קייזמן ציין את מחויבותו לתותח בהסכם המכירה, אבל בעלי השליטה החדשים בחברה התנערו מההתחייבות "בחוסר תום לב משווע". בנוסף לאכיפת ההסכם דורש תותח גם הפרשי ריביות של 60 אלף שקל.

 

בכתב התביעה נטען כי צבי איציק, יו"ר דירקטוריון אסים, אמר בפגישה עם תותח כי ההסכם עמו איננו מחייב מאחר שלא אושר בדירקטוריון החברה. תותח מתרעם על הדברים ואומר כי המו"מ נוהל מול קייזמן ששימש יו"ר דירקטוריון אסים באותה תקופה.

 

תותח מציין כי אם בית המשפט יחליט כי ההסכם איננו מחייב, הרי שיש לקבוע שקייזמן ואיי.די.או הם החייבים על פי ההסכם כלפיו, מאחר שקייזמן הוא זה שניהל עמו את המו"מ, וחתם על ההסכם, אבל ברשלנותו וברשלנות איי.די.או לא גרמו לכך שהמוסדות המתאימים של אסים יאמצו את ההסכם.

 

קייזמן אמר באפריל, כשתותח שלח את מכתב ההתראה, כי לא נחתם הסכם בנושא, וכי היחסים בינו לבין תותח מצוינים, אולם הוא דוחה את דרישתיו של תותח על הסף. עו"ד גיא גיסין סירב להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x