$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": סמי תותח מאיים בתביעה: קייזמן ונץ בונדס לא עמדו בהסכם

איש העסקים טוען כי בעל השליטה לשעבר באסים רכש ממנו את מניות אסים נדל"ן, אך לא הוא ולא נץ בונדס העבירו את התמורה: איגרות חוב של אסים

גולן חזני 08:3118.04.10

איש העסקים סמי תותח, לשעבר מבכירי אמדוקס, מאיים לתבוע את עדי קייזמן ואת חברת איי.די.אושבשליטתו, את חברת אסים ואת חברת נץ בונדס. תותח טוען כי קייזמן ונץ בונדס, שרכשה מקייזמן את השליטה באסים, לא עומדים בהסכמים שסוכמו בעל פה עם תותח.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה שיגר תותח, באמצעות עו"ד גיא גיסין, מכתב התראה דחוף לקייזמן, ובו הוא מזהיר אותו שעליו לעמוד בהסכם, אחרת ייתבע.

 

תותח מחזיק ב־5.93% ממניות אסים נדל"ן, החברה־הבת של אסים, שמחזיקה בנכסים ברומניה ובבולגריה בתחום הנדל"ן. לדבריו, הוא הגיע להסכם עם קייזמן שלפיו ירכוש ממנו קייזמן את המניות תמורת 1.5 מיליון אג"ח א' ו־2.5 מיליון אג"ח סדרה ב' של אסים. ההסכם הושג כשבעל השליטה הקודם באסים, קייזמן, ובעלי השליטה החדשים, נץ בונדס, היו צד להתחייבויות, טוען תותח. הוא מוסיף כי כל ניסיונותיו להביא את ההתחייבויות לכלל מימוש לא צלחו, והחברה נמנעת מלהעביר אליו את האג"ח.

 

יצויין כי קייזמן שסיכם על העיסקה מול תותח, הציב תנאי בלתי מתלה בעיסקה למכירת השליטה באסים, לפיה יכבדו הרוכשים, נץ בונדס, את ההסכם ויעבירו את האג"ח לתותח.

 

ב־14 באפריל הקציב תותח לאסים ולקייזמן 48 שעות להעביר אליו את האג"ח, שכן בשל העיכוב נמנעו ממנו קבלת ריבית וקרן ששילמה אסים בעבר. הוא מאיים שאם הכסף לא יועבר, הוא ינקוט אמצעים משפטיים מול בעלי השליטה בחברה בעבר ובהווה. ככל הידוע, האג"ח לא הועברו לתותח גם עם קבלת המכתב, והוא צפוי לעבור לתביעה משפטית.

 

קייזמן מכר את השליטה באסים במהלך מפתיע ושנוי במחלוקת - תוך כדי מו"מ להסדר אג"ח בחברה - לקבוצת נץ בונדס, תמורת 4 מיליון שקל בלבד, וההשקעה הכושלת הניבה לו הפסדים של עשרות מיליוני שקלים.

 

עדי קייזמן מסר בתגובה: "לא נחתם מעולם הסכם בנושא, ביני לבין תותח יחסים מצויינים ואני דוחה את הטענות על הסף".

 

מחברת אסים נמסר: "הדרישות שמעלה מר סמי תותח חסרות כל בסיס. החברה לא התחייבה אף פעם למר סמי תותח ומה שהוא מנסה לעשות זה ע"י הפעלת לחץ ציבורי לקבל לידיו אג"ח שלא מגיע לו. מר סמי תותח מחזיק בכ-6% ממניות אסים נדל"ן וכך יהיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x