$
בורסת ת"א

מהנדל"ן לביומד: אסי טוכמאייר וברק רוזן מביאים את ביו ונט לבורסה

השניים יצקו את חברת הביוטכנולוגיה לשלד הבורסאי סידב. טוכמאייר: "הבנו שיש כאן הזדמנות חד פעמית ונכנסנו לזה כסטארט אפ"

שירלי ששון-עזר ועומר ענבר 13:3009.03.10

קנדה ישראל שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן רכשה תיצוק את פעילות חברת ביו ונט לשלד הבורסאי סידב. ביו ונט נוסדה בשנת 2006 והיא פועלת על בסיס טכלנולוגיה שפיתחה פרופ' רות ארנון ממכון ויצמן לטיפול בשפעת.

 

עד היום פעלו טוכמאייר ורוזן בעלי חברת קנדה ישראל בתחום הנדל"ן בלבד. בשיחה עם "כלכליסט" אמר אסי טוכמאייר כי אין בכוונת החברה להרחיב את פעילותה בתחום הביו טכנולוגי וכי ההשקעה בחברת ביו ונט היא בגדר הזדמנות חד פעמית שהם איתרו כבעלת סיכויי הצלחה גבוהים.

 

"פגשנו את רות ארנון במקרה דרך לקוח שלנו והבנו שיש כאן הזדמנות חד פעמית" תיאר טוכמאייר והוסיף "נכנסנו לזה כמו שנכנסים לסטארט אפ ואנחנו עושים את זה כהשקעה פרטית ובלי כל קשר לעסקי הנדל"ן". טוכמאייר עוד הוסיף כי "אנחנו מאמינים בתרופה הזו לאחר שלפני מספר חודשים היא עברה ניסוי גדול בתל השומר. מעבר לזה עם כניסתם של אלי הורביץ, רן נוסנבאום ותומר קריב הבנו שגם מביני דבר רואים את הפוטנציאל הגדול של התרופה. התרופה מטפלת בכל סוגי השפעת ואם הפיתוח שלה יצליח זו תהיה הצלחה ברמה בינלאומית".

 

טוכמאייר ורוזן מחזיקים 51% מהמניות החברה, פונטיפקס שבשליטת אלי הורביץ, רן נוסבאום ותומר קריב מחזיקה ב-15%, לחממת א.ת.י נתח של 27% בחברה וופרופ' רות ארנון 6%.

 

בשבועות האחרונים פועלת ביומדיקס, בשיתוף עם בעלת השליטה הגדולה בחברה, פונטיפקס, למזג חברות פורטפוליו לתוך שלדים בורסאיים במטרה להפוך אותן לחברות ציבוריות נסחרות.

 

לפני שבוע מיזגה ביומדיקס את חממת אתי שבשליטתה עם השלד הבורסאי גפן השקעות לפי שווי של כ-50 מיליון שקל לחממה. לפני שבועיים הודיעה ביומדיקס כי היא מתכננת את המיזוג של חברת פורטפוליו נוספת, קולפלנט הפרטית, שעוסקת בייצור של קולגן אנושי מצמחים המהונדסים גנטית, לתוך השלד פורטפוליו גרין. עד סוף אפריל השנה צפויה ביומדיקס למזג בסך הכל ארבע חברות פורטפוליו לתוך שלדים בורסאיים ובכך להפוך אותם לציבוריות.

 

עוד הודיעה היום ביומדיקס, שנמצאת גם בשליטתם של זאב ברונפלד ומני מור, על הנפקה ציבורית מוצלחת שבמסגרתה גייסה החברה 4.5 מיליון שקל מהציבור בביקושי יתר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x