$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - איתמר מדיקל מנצלת את התיאבון של המשקיעים: יוצאת לגיוס הון

חברת המכשור הרפואי תצא בשבוע הבא לגיוס של 5–10 מיליון דולר בהנפקה של מניות ואופציות. את ההנפקה תוביל כלל פיננסים חיתום. כספי הגיוס ישמשו להרחבת קווי הייצור או למיחזור חוב

עומר ענבר 08:5305.01.10

חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקלתצא בשבוע הבא לגיוס של 5–10 מיליון דולר בהנפקה של מניות ואופציות, כך נודע ל"כלכליסט". את ההנפקה תוביל כלל פיננסים חיתום, כאשר איתמר מדיקל מקווה לרכוב על גל ההצלחה שרשמו בחודשים האחרונים חברות מדעי החיים שגייסו הון בהנפקות משניות.

מה דעתך על מניית איתמר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

איתמר מדיקל נמצאת בשליטת ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק (32%) וד"ר גיורא ירון (22%), המשמש יו"ר לצדו של מרטין גרסטל. את החברה מנהל דב רובין, ובמצגת שפרסמה אתמול איתמר מדיקל היא נמנעה מלפרסם את לוח הזמנים. חברת המכשור הרפואי עדיין נמצאת בדיונים עם החתמים, כדי לקבוע את סכום הגיוס הרצוי.

 

איתמר מדיקל, הנסחרת לפי שווי של 318 מיליון שקל, פיתחה ומוכרת שני מוצרי אבחון עיקריים: WatchPAT, המשמש‏ לאבחון בעיות נשימה בזמן השינה ואשר מותקן בביתו של המטופל; ו־EndoPAT, שנועד לאבחון מוקדם של טרשת עורקים. שני המוצרים נמכרים בעיקר בארצות הברית, בלא צורך במרשם רופא.

 

 

בתחילת אוקטובר זכתה איתמר מדיקל לתעודת כבוד בעת שה־WatchPAT נבחר כאחת מעשר ההמצאות החשובות של השנה על ידי רשת בתי החולים והמרכזים הרפואיים קליבלנד קליניק. אחד הנימוקים העיקריים לזכייה היתה מהירות החדירה של המוצר לשוק.

 

איתמר מדיקל הסבירה כי כספי הגיוס ישמשו אותה להרחבת קווי הייצור ולהרחבת תשתיות המכירה, ואולם הכסף עשוי גם לסייע בשירות חוב שנובע מאיגרות חוב להמרה שהונפקו במסגרת ההנפקה הציבורית של החברה ב־2007.

 

באותה עת הנפיקה איתמר אג"ח להמרה בסכום של 17 מיליון דולר, כאשר בשלוש השנים הקרובות נדרשת החברה לשלם רק את מרכיב הריבית - בסכום של 5.3 מיליון שקל בשנה. החל מ־2012 תתחיל איתמר לשלם מדי שנה 24 מיליון שקל כתשלומי ריבית, למשך שלוש שנים.

 

גורם נוסף שעשוי לשחק לטובתה של איתמר בהנפקה הקרובה הוא הכנסות הרבעון השלישי של 2009, אשר הגיעו לשיא של 2.9 מיליון דולר בשעה שהרווח תפעולי הסתכם ב־86 אלף דולר. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד רבעוני של 1.4 מיליון דולר, שנבעו בעיקר מהוצאות מימון. ברבעון המקביל ב־2008 רשמה איתמר מדיקל הכנסות בגובה של 2.3 מיליון דולר, אבל הפסידה 1.2 מיליון דולר.

 

לפי נתוני חברת המחקר IVC, מדטרוניק - הנסחרת בארה"ב לפי שווי של 49 מיליארד דולר - השקיעה באיתמר 14 מיליון דולר בשלושה סבבים, ונהפכה לבעלת השליטה הגדולה בחברה. בפברואר 2009 השלימה ענקית המכשור הרפואי את רכישת ונטור הישראלית תמורת 325 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x