$
בורסת ת"א

מעמיק בעסקים: חיים רמון משתלב בעסקי קבוצת כתר

ישמש יועץ מיוחד ליו"ר כתר, סמי סגול. כמו כן מונה מטעם כתר לדירקטור במפעלים פטרוכימיים

כתב כלכליסט 17:3220.08.09

חיים רמון, לשעבר המשנה לראש הממשלה, שפרש לאחרונה מהכנסת לעסקים פרטיים, ישמש גם יועץ מיוחד ליו"ר חברת כתר, סמי סגול וייצג את כתר בדירקטוריונים ציבוריים.

 

היום פרסמה חברת מפעלים פטרוכימיים, שלכתר יש בה אחזקות, כי רמון התמנה כדירקטור במועצת המנהלים שלה מטעם כתר.

 

קבוצת

כתר היא יצרנית ומשווקת מוצרי צריכה מפלסטיק בשוקי ה"עשה זאת בעצמך" ובמוצרים לבית ולגן. לקבוצה 29 מפעלים בישראל, באירופה ובארה"ב.

 

כתר פלסטיק, אשר אחראית על הפעילות הישראלית של קבוצת כתר, נוסדה ב- 1948 על-ידי יוסף סגול, מחלוצי התעשייה בישראל. בישראל מפעילה כתר פלסטיק 13 אתרי ייצור.

 

רמון, יליד 1950, החל את הקריירה הפוליטית שלו ב-1978, כמזכיר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, וב-1983 הפך לראשונה לח"כ. בהמשך היה יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ושימש כרוח החיה ב"תרגיל המסריח" של העבודה וש"ס ב-1990. בהמשך כיהן כשר הבריאות ולאחר מכן עזב את המפלגה, התמודד נגדה על תפקיד יו"ר ההסתדרות - וזכה, ובעקבות זאת הנהיג מהפכה בארגון.

 

לאחר רצח רבין ב-1995 חזר רמון לעבודה ולממשלה, וכיהן כשר הפנים, שר במשרד ראש הממשלה ואחראי על ירושלים. בימי ממשלת שרון היה יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ולאחר מכן שר בלי תיק.

 

ב-2005 הצטרף למפלגת קדימה עם הקמתה, ומטעמה כיהן בממשלת אולמרט כשר המשפטים, ולאחר מכן כמשנה לראש הממשלה.

 

בתקופה זו הורשע במעשה מגונה בחיילת ונדון ל-120 שעות עבודות שירות, אך מכיוון שלא היה בעבירה קלון, נבחר שוב לכנסת בבחירות האחרונות - ממנה פרש לפני כחודשיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x